Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові провели першу операцію за допомогою нового приладу для ультразвукового дослідження серця

У Чернігові провели першу операцію за допомогою нового приладу для ультразвукового дослідження серця

Першу операцію з допомогою нового ультразвукового датчика провели у Чернігівській міській лікарні №2. Як сказав завідувач кардіохірургічного відділення Ігор Венгер, придбали прилад місяць тому за 20 тисяч євро. Це гроші лікарні. Датчик вводять через стравохід. Як каже лікар, це дозволяє зробити точну ультразвукову діагностику серця як до, так і під час операції. Раніше всіх пацієнтів, яким потрібен був саме такий метод діагностики, відправляли до київських лікарень, сказав Ігор Венгер. Новий прилад, каже він, допомагає оцінити якість пластики серцевого клапана. Наталія Гоман далі.



Лікарка з функціональної діагностики Вікторія Максимова розповідає, як працює черезстравохідний датчик для ультразвукового дослідження серця.

«Тут є такий ультразвуковий датчик. І за допомогою цього, коли ми вводимо його в стравохід, ми його обертаємо в різні сторони, змінюємо нахил його і тоді ми можемо побачити краще структури, які нас саме цікавлять в процесі дослідження.»

Прилад придбали місяць тому. Відтоді за його допомогою, каже Вікторія Максимова, УЗД серця зробили семи людям.

«Процедура проводиться дуже просто, в амбулаторних умовах, по типу як проводиться зонд.

Вона проводиться по принципу близького розташування серця до стравоходу, тому ми можемо краще бачити ті структури, які нас цікавлять.»

Апарат допомагає діагностувати пухлини та вроджені вади серця, інфекційний ендокардит, патологію аорти та інші захворювання.

«Я можу побачити ці структури дуже збільшено і саме збільшити там, де мені потрібно. Буває, наприклад, при інфекційному ендокардиті дуже невеликі вегетації. Це таке захворювання серця, коли є інфекційні ураження клапанів, і вони можуть досягати 5-7 міліметрів, і так ховаються при трансторакальному дослідженні, що я їх просто не бачу.»

«Ми робимо це дослідження і дійсно вже можу розглянути ці структури, які мене цікавлять для того, щоб підтвердити чи спростувати даний діагноз.»

Проводити дослідження можна також під час операцій на серці та після них.

«Ми оцінюємо в післяопераційному періоді роботу протезованих клапанів, коли робилась пластика, тому що з часом можуть бути різноманітні ускладнення.»

Раніше всіх пацієнтів, яким потрібен був саме такий метод діагностики, відправляли до київських лікарень, каже завідувач кардіохірургічного відділення Другої міської лікарні Ігор Венгер.

«У нас пройшло стажування 2 спеціалісти, і зараз вони ці дослідження проводять.»

Минулої п’ятниці пацієнтці кардіохірургічного відділення Олені Ісаченко зробили операцію на серці.

«У мене була задишка, повітря не вистачало. Пролапс метрального клапана третього ступеня. Я щороку обстежувалась у Києві. Дізналася, що є в Чернігові таке ж відділення і вирішила сюди прийти, зробити тут операцію.»

Під час операції за допомогою черезстравохідного датчика лікарі оцінювали якість пластики метрального клапана.

Ігор Венгер, завідувач кардіохірургічного відділення Чернігівської міської лікарні №2: «Під час оперативних втручань, коли ми виконуємо пластичні операції на клапанах серця, тоді дуже важливо оцінити пластику під час самої операції, тому що якщо пластика неефективна, тоді можна або виконати протезування клапана, або підкоригувати цю пластику, щоб вона була більш ефективною.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: міська лікарня №2, УЗД, серце, операція, Ігор Венгер, UA: Чернігів

Добавить в: