Понад мільйон переглядів за 4 дні зібрало відео екскурсії, яку провів у Чернігові Ервін Міден (відео)
Понад мільйон переглядів за чотири дні зібрало відео екскурсії, яку проводив у Чернігові екскурсовод Ервін Міден. Про чернігівські пам’ятки він розповідає жартома, щоразу імпровізує. Каже, таким чином намагається розважити екскурсантів. Скільки таких екскурсій провів, точно порахувати не може, але упевнений, що їх кількість перевалила за тисячу.
Це відео у неділю увечері виклав користувач мережі Фейсбук Євген Хурсін. У середу воно набрало 834 тисячі переглядів. Це – фрагмент екскурсії, яку проводить для чернігівців та гостей міста екскурсовод Ервін Міден.
Ервін Міден, екскурсовод: «Мені приємно з однієї сторони, з іншої сторони - тепер доведеться працювати більше, щоб не втратити марку. Мені приємна увага людей, буду сподіватися, що я допоможу їм дізнатися більше про історію Чернігова».
Із нашою знімальною групою Ервін зустрічається на «гарматній» алеї. Свою манеру викладу матеріалу описує так:
Ервін Міден, екскурсовод: «Це щось подібне до суміші стендапу, екскурсії і приправлено маленькою частинкою лекції з історії».
Ервін Міден, екскурсовод: «Кажуть, що офіційно вона з’явилася завдяки правилам етикету, адже у Чернігові завжди існували дуже файні панянки, так і не дуже, і до них залицялися і файні кавалери, так і «квазімоди». «Квазімодо» бували різні, але якщо такі, що не дуже, підходили і казали: «А можна з Вами познайомитись?». Панянка казала: «Без питань, тільки біля 13 гармати». Якщо місцевий – розумів, що його відшили, якщо не місцевий – ходив всю ніч рахував, аж допоки не віддавав богові душу».
Від жартівливого тону викладу матеріалу Ервін відмовляється лише тоді, коли ідеться про трагічні моменти історії, або якщо відчуває, що слухачі хочуть почути відомості про місто без прикрас. Жартами ж, каже, прагне виховати у екскурсантів критичне мислення.
Ервін Міден, екскурсовод: «Я намагаюся акцентувати увагу не стільки на фактажі, як на цікавинках, легендах, фактах, а подавати це все у жартівливій формі. При цьому екскурсія спрямована на критичне осмислення почутого. Коли воно жартома, людина може зацікавитися і потім перевірити в Інтернеті та книжках і так далі».
Ервін Міден, екскурсовод: «Святий Владислав на гербі Чернігова зображався як козак із щитом і мечем – зі щитом».
Кандидат історичних наук Сергій Лепявко переглядає фрагмент екскурсії на відео. Каже, помилки є, але – не критичні.
Сергій Леп’явко, доктор історичних наук: «На гербі Чернігова, де зображений Владислав, не було щита Владислава. Він був із прапором, і у нього був меч чи шабля, і те, що він розказував, що козака зображали – у деяких варіантах це правда. Йому треба не перейти межу між спробою розповідати нестандартно і вульгарністю. А це дуже тонка межа».
Ервін Міден, екскурсовод: «Стосовно критики – я дуже вдячний. По-перше, це мене тримає у рамках, по друге, це мене примушує більш правильніше ставитися до того, що ти кажеш, не виходити за рамки».
Сергій Леп’явко, доктор історичних наук: «Я повністю підтримую усі спроби урізноманітнити екскурсії. Чим більше різного у нас у житті, тим краще. І абсолютно позитивно сприймаю ось такі експерименти. І для туризму Чернігова це дуже важливо».
Погоджується із тим, що подібний формат може зацікавити гостей міста і директорка чернігівського інформаційного центру Марина Антіпова.
Марина Антіпова, директорка КУ «Туристичний інформаційний центр»: «От такі от своєрідні екскурсії, які проводить Ервін, будуть цікавими, і серед туристів буде така цільова аудиторія, якій сподобався б подібний формат екскурсій».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Ервін Міден, екскурсовод, екскурсія, історія, UA: Чернігів