Жителі вулиць поблизу заводу «Вимал» у Чернігові знову скаржаться на сморід (відео)
До кінця тижня поле, куди злили картопляний сік з крохмального заводу «Вимал», що у Чернігові, мають передискувати. Нині там працює техніка. Про це повідомив засновник компанії Віктор Лазар. Рідину на полі біля «Вималу» виявив учора ввечері житель сусідньої з підприємством вулиці Олександр Качан. Каже, на поле пішов, бо з п’ятниці знову почав відчувати сморід. Нагадаємо, 23 червня люди зібралися на акцію протесту біля заводу через те, що відчували сморід на Масанах, Подусівці та в районі ЗАЗу. Тоді Віктор Лазар визнав, що запах йде з накопичувачів заводу на полі, в які зливали картопляний сік після виробництва крохмалю. Після цього на заводі провели позапланову перевірку, а сік з накопичувачів відкачали. Віктор Лазар сказав, його використовуватимуть як добриво. Деталі – в сюжеті.
Олександр Качан, житель мікрорайону Масани: «Те, що вони казали, що ми вивозимо той осад, ось воно все лежить».
Поле, залите картопляним соком, житель Масанів Олександр Качан виявив учора ввечері. Каже, поїхав до ставків-накопичувачів шукати причину смороду, який від п’ятниці відчуває на Масанах.
«Поїхав шукати, винюхувати, де воно смердить, бо неможливо ж так жити. І ось всім цим ми повинні дихати. Он у нас сміттєзвалище красиві краєвиди, а там у нас за кущами будинки стоять. І воно все тягне туди».
Там, у житловому масиві на мікрорайоні Масани, чернігівці про запах у повітрі кажуть так.
Ольга Пустовой: «Періодично. Вже трішки менше, але я вже бачила, що люди скаржаться. Вчора було буквально ввечері. Не знаємо, від чого це, але страждаємо».
Надія: «Зараз не чуємо. То навіть вікно відкрити не можна було. А зараз вікна всі відкриті вночі, не чуємо».
Юрій: «Так, Масани, он звідти є. Як тільки вітер північний – буває. Я думаю, що зі звалища, це точно».
Після червневих акцій протесту, з 1 до 8 липня на підприємстві тривала позапланова перевірка, каже засновник компанії «Вимал» Віктор Лазар. Порушень не виявили. Тоді ж ставки-накопичувачі почистили від соку, що забродив і став причиною смороду.
«Ми їх звільнили, помили, як і обіцяли».
Картопляний сік, згідно регламенту, вивезли на поле – як добриво.
«Ми представили всі свої регламенти, як поводження з вторинною сировиною, добривом, і ми його розміщаємо на наших полях. І потім там вирощуємо культури, картоплю, соняшник, пшеницю».
Ірина Кондаурова, головний спеціаліст міського управління Держпродспоживслужби в області: «Санітарно-захисна зона цього підприємства повинна становити 100 метрів. Фактично вона витримана й становить десь від 1,3 км до 5. Санітарно-захисна від ставків-накопичувачів згідно державних будівельних норм складає 200 метрів. Фактично вона також витримана і становить приблизно 1.3-1,5 км. Що стосується соку. Згідно проектної документації, яку надало підприємство «Вимал», сік цей являє собою суміш розчинних у воді білків, амінокислот, цукрі, мікроелементів, вітамінів і інших речовин. Тобто шкідливих речовин у цьому соку немає. Лабораторних досліджень держпродспоживслужба соку не проводила».
Сьогодні поле, залите картопляним соком, передисковують. Завершити роботи мають до кінця тижня.
«Ми б його зробили раніше, але пішов дощ і техніка просто не могла зайти в поле і роботи трішки перемістилися в часі. Ми працюємо, нас не треба підганяти, ми розуміємо нашу відповідальність і робимо все згідно регламенту і згідно тому, як у нас прописано в роботі нашого підприємства».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: крохмальний завод «Вимал», Масани, сморід, поле, UA: Чернігів