Куди поділися 200 тисяч євро від урядів Німеччини та Канади?
У Чернігові, на базі 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України, завершився триденний тренінг для інструкторів з практики використання металодетекторів Vallon та програмного забезпечення Eva.
- Я провів тренінг з використання продукції, що була закуплена організацією ОБСЄ. Це, зокрема, ручні металошукачі та металодетектори для виявлення великих вибухових об'єктів типу снарядів і гранат. Окрім того, обладнання включає в себе базу даних, яка дозволяє користувачам збирати інформацію на великих ділянках. Вона оцінюється програмним забезпеченням на основі Windows для ПК та візуалізується для аналізу на картах, - розповідає Тім Ґетке (Tim Gӓtcke), представник німецької компанії Vallon, яка є світовим лідером в індустрії металопошуку.
Тренінг пройшли 13 учасників. Вони не тільки зі Збройних Сил та ДСНС, але й з Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України.
- Завдання полягає в оновленні застарілого обладнання та посиленні спроможності в протимінній діяльності в Україні. За підтримки наших донорів, в даному випадку урядів Німеччини і Канади, ми мали змогу закупити обладнання Vallon. Воно буде використовуватись саперами МО України і ДСНС, - наголосив технічний радник з питань протимінної діяльності офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні Мільєнко Вахтаріч.
Загалом донори надали майже 200 тисяч євро для закупівлі даної продукції.
В подальших планах ОБСЄ - постачання захисного обладнання та обладнання для протимінної підводної діяльності, а також програмного забезпечення і обладнання в сфері IT.
Відділення спеціальних кореспондентів
Інформагентства Міноборони України (м. Чернігів)
Олександр Штупун
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: сапери, навчальний центр, ЗСУ