Від чернігівців приймають пропозиції до проекту реконструкції міського парку за 2 мільярди гривень (відео)
На що планують витратити 2 мільярди гривень розробники проекту реконструкції чернігівського парку культури та відпочинку, вони сьогодні показали містянам. Концепцію розробило харківське архітектурне бюро "Сіті-Дизайн". Сьогодні його архітектора Майя Поліванова провела відкриту презентацію в міській раді. Про що питали чернігівці та що просили додати депутати?
Третя дня, зала засідань міської ради. Архітекторка товариства "Сіті-Дизайн" Майя Поліванова представляє розроблену концепцію міського парку. Цього разу - всім бажаючим, це відкрита презентація. Минулого разу її проводили на засіданні містобудівної ради 8 травня.
Майя Поліванова, архітектор ТОВ «Сіті-Дизайн»: « В цій концепції ми хотіли б з’єднати 5 парків в 1. Це міський сад, тематичний парк, спортивний парк, лісопарк і територія пляжу».
Згідно з концепцією, частина біля центрального входу стане міським парком для сімейного дозвілля. Сходи, які ведуть до фонтанів, перетворяться на каскад зелених терас. Замість 6 круглих фонтанів з’явиться новий пішохідний, із колесом огляду. З обох сторін від існуючих фонтанів буде тематичний парк атракціонів. Далі - спортивний парк з футбольними, баскетбольними, тенісними полями та поле для йоги, скеледром і скейт-парк. Ось ці канали планують очистити і розширити. Ними курсуватимуть туристичні човники. Змінити планують і міський пляж. Тут планують збудувати еко-готелі для відвідувачів. На території лісопарку пропонують зробити контактний зоопарк та найбільший в Україні зіплайн парк – це система підвісних підйомів та спусків. Крім того, на 5 гектарах передбачений парк дикої природи, де тварини безперешкодно гулятимуть в звичному середовищі. Відвідувачі зможуть спостерігати за ними з пішохідних містків. Після презентації нової концепції парку учасники обговорення висловлюють свої пропозиції.
Тетяна Діденко, зооволонтерка: «Пані Майя, ви сказали що контактні зоопарки – це популярно. Але сучасний свід від них відходить».
Майя Поліванова, архітектор ТОВ «Сіті-Дизайн»: «Там буде декілька відкритих і закритих вольєрів з козами, ламами, можливо, з птахами. Екзотичних тварин - змій, мавп, які живуть в клітках, тут не буде. Контактний зоопарк тут – багатогранний комплекс для дітей».
Депутатка міської ради Регіна Гусак питає, як організують простір для людей з особливими потребами.
Майя Поліванова, архітектор ТОВ «Сіті-Дизайн»: «Для парку характерні перепади висоти. Обов’язково будуть передбачені пандуси. Також в сімейній та дитячій зонах ми пропонуємо майданчики для дітей з інвалідністю. Це будуть сучасні майданчики та атракціони».
Іван Бакшун, депутат міської ради: «Я розумію, що ви будували парк Горького у Харкові, яке співвідношення державного фінансування і приватного капіталу?»
Архітекторка товариства «Сіті-Дизайн» Майя Поліванова каже, парк Горького у Харкові будували виключно за державні кошти.
В’ячеслав Летута, депутат міської ради: « У мене є декілька питань. Це бюджет, окупність і строки реалізації. Чи можливо додати зони з басейнами, якщо Ви кажете, що це концепція?»
Архітекторка товариства «Сіті-Дизайн» Майя Поліванова каже, кошторис не складали. На засіданні 8 травня звучала орієнтовна сума – 2 мільярди гривень. Реконструювати парк планують у 2 черги за 5 років. Окупність буде залежати від джерел фінансування. За її словами, парк може окупитися за 5-6 років, якщо будуть власні гроші. Якщо це буде кредит – окупність буде тривалішою.
Майя Поліванова, архітектор ТОВ «Сіті-Дизайн»: «Басейни – гарна ідея. Я думаю, під час проектування ми це врахуємо».
Заступник міського голови Андрій Черненко запропонував внести до концепції картодром. Депутат міської ради Андрій Дериземля - додати стаціонарний майданчик для хокею.
Представники молодіжної ради запропонували Майі Полівановій розробляти концепцію разом.
Майя Поліванова, архітектор ТОВ «Сіті-Дизайн»: «Громадські слухання – корисні. Для того, щоб люди і містяни пропонували якісь ідеї. Що вони бачать в парку. Дякую».
Пропозиції та ідеї щодо концепції парку можна надсилати до прес-служби міськради в письмовому або в електронному вигляді.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.