Реконструкція в Корюківській центральній районній лікарні — рятівне коло для багатьох пацієнтів
У Коропській лікарні неврологія об'єднана з терапією. Утримувати окремий підрозділ немає сенсу, адже інсультів тут не лікують.
— Для отримання відповідного пакета медичних послуг Національна служба здоров'я України висуває дуже великі вимоги, — пояснюють у закладі.
Те ж саме і в інших лікарнях. Разом з тим потреба в неврологічних відділеннях зростає. Не останню роль у цьому зіграла війна. Так, минулого року кількість інсультів в Україні зросла на 16 відсотків. До того ж вони значно (на 10-15 років) помолодшали.
Крім того, якщо до повномасштабного вторгнення в Україні щороку від серцево-судинних захворювань помирали близько 400 тисяч осіб (це 60 відсотків усіх смертей), то зараз, згідно з інформацією МОЗ, смертей стало більше.
З огляду на це реконструкція, яку недавно завершили в Корюківській центральній районній лікарні, — не що інше, як рятівне коло для багатьох пацієнтів.
Андрій Пивовар, фото з сайту "Сусіди-Сіті"
— Реорганізація внутрішньої структури закладу була вимогою часу, — говорить генеральний директор ЦРЛ Сергій Пивовар. — Адже лікуватися до нас їдуть не лише з нашої, ай із сусідніх громад, а в неврологічному відділенні було всього 20 з лишком ліжко-місць. Через це виникла черга.
Тепер ліжко-місць у неврології втричі більше — відділенню віддали весь третій поверх. Терапевтичне відділення, що розміщувалося там раніше, перевели в інше місце — зараз воно на другому поверсі над клінічною лабораторією.
Переселення задумали ще до вторгнення. Та втілити намічене в життя «не давала» одна проблема: нічим було перевозити пацієнтів із терапевтичного відділення на перший поверх.
— Потрібен був ліфт, — продовжує Сергій Григорович. — Тепер він є.
І добратися ним можна не тільки на перший поверх, а й в укриття, розміщене у підвальному приміщенні. Його теж капітально відремонтували: облицювали стіни, облаштували підлогу, обладнали санітарні кімнати тощо. Зробили ремонт і в терапевтичному відділенні, завезли туди нові меблі, побутову техніку.
Цікавлюсь, яким коштом усе це було зроблено.
— Частково — коштом держави, частково — закладу. Це гроші, які ми самі заробили, — пояснює Сергій Пивовар.
Суми не оприлюднює. Та й без цього зрозуміло, що вона немала. Але й результат вагомий. Тепер хворі перебуватимуть у значно комфортніших умовах, та головне — має зникнути черга на лікування. Якщо до цього в неврологічному відділенні лікувались у середньому близько тисячі пацієнтів за рік, то тепер воно зможе приймати значно більше.
До теми
Україна є першою державою в Європі, яка 2021 року ухвалила Декларацію про реалізацію європейського плану дій щодо боротьби з наслідками інсультів. Мета цієї Декларації — до 2030 року знизити кількість інсультів на 10 відсотків (порівняно з 2019 роком, коли почали розробляти згадану декларацію), а також забезпечити 90 відсотків хворих лікуванням у спеціалізованих відділеннях.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Корюківка, лікарня, реконструкція, Пивовар