Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » За підозрою у державній зраді затримали земляка-генерала. А в грудні він потрапив у російський санкційний список

За підозрою у державній зраді затримали земляка-генерала. А в грудні він потрапив у російський санкційний список

«Сьогодні вранці військовою прокуратурою спільно з СБУ затримано за держзраду колишнього керівника Генерального штабу Збройних сил, генерал-полковника Володимира Заману», повідомила агенція Українські національні новини (УНН) із посиланням на джерело у силових структурах.


Володимир Замана у кращі часи

Володимиру Замані вручено підозру. Повідомлення про підозру в держаній зраді налічує 80 аркушів. До Печерського райсуду столиці від слідчих військової прокуратури надійшло клопотання про обрання затриманому запобіжного заходу.

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід підозрюваному в державній зраді колишньому начальнику Генерального штабу Володимиру Замані у вигляді тримання під вартою до 27 березня 2019 р.

Прокурори вимагали обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки він може залишити країну.

Замані, зокрема, закидають зменшення особового складу боєздатних військовослужбовців та розформування військових частин. Його дії нібито позбавили державу протиповітряної оборони.

Екс-керівник Генштабу підтвердив, що як військовослужбовець із більш ніж 36-річним стажем розуміє, що йому висунуто серйозні обвинувачення, однак стверджує, що в тексті підозри «жодної букви правди
немає».

«Фабрикування фактів і наклеп», — назвав підозру Замана.

За словами екс-керівника Генштабу, свідків, на чиї покази посилається слідство, свого часу він звільнив з посад «через неналежне виконання посадових обов’язків».

Він запевнив, що готовий відповідати по кожній директиві, зокрема про скорочення військових частин, і пояснити свої рішення, наголошуючи, що ці документи погоджував не він один, а цілий колектив Генштабу.

Екс-керівник Генштабу стверджує, що не мав жодних контактів з військовими силами РФ, а в Росії «був 1 раз на переговорах», куди його послали.

Замана заперечує будь-яку змову з екс-президентом Віктором Януковичем та запевняє, що бачився з ним лише тільки в офіційній обстановці.

У суді також додали, що звинувачення у держзраді не передбачає можливість обрання альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави.


У залі Печерського суду

Замана був керівником Генерального штабу Збройних сил України з лютого 2012 року по 19 лютого 2014 року. А з 22 лютого по червень 2014 — уповноважений Верховної Ради України з контролю за діяльністю Міністерства оборони України.

Земляк. Народився у селі Омбиш Борзнянського району.

З 25 грудня він у російському санкційному списку.

До цього часу про нього писали схвально: «18 лютого 2014 року, під час Революції гідності, отримавши від тогочасного керівництва держави наказ застосувати силу до мітингувальників на Майдані Незалежності, відмовився виконувати той злочинний наказ і поклав рапорт про звільнення з посади начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних сил України, чим виграв час для учасників протестів, які змогли перегрупуватися та отримати необхідне підкріплення, в першу чергу дипломатичне».

Янукович звільнив Заману, за неофіційною інформацією, через те, що той відмовився дати наказ на висунення на Київ десантної дивізії з Дніпропетровська.

І раптом — отакої!

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №9 (1711), 28 лютого 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Володимир Замана, держзрада, суд, керівник Генштабу, ЗСУ, «Вісник Ч», Ольга Макуха

Добавить в: