Майже п’ята частина сховищ та протирадіаційних укриттів в області не готові приймати людей (відео)
Майже п’ята частина сховищ та протирадіаційних укриттів в області не готові приймати людей. Про це UA: Чернігів розповів директор департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев. За його словами, з 498 об’єктів, що є на обліку, не готові 109. Перед Всесвітнім днем цивільної оборони наші журналісти побували в кількох укриттях Чернігова та побачили, в якому вони стані.
Це сховище Чернігівського пологового будинку, розраховане на 100 людей, каже Валентин Лисенко, провідний фахівець з питань цивільного захисту закладу. За його словами, у сховищі є все необхідне для того, щоб люди могли прожити тут 2 доби.
Тут є протипожежний бак, насоси та витяжка. Також респіратори, протигази, на випадок завалу – кирки та лопати.
Це аптечка для першої долікарської допомоги. Ось тут розташована вентиляційна система. Повітря до сховища потрапляє з вулиці, його очищають фільтри. Мобільного зв’язку тут немає, замість нього – два стаціонарних телефони. Щоб зв’язатися із пологовим будинком та міською мережею. Є радіо та запасний вихід. Скільки всього в області сховищ та укриттів, розповідає директор департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Сергій Болдирев.
«Ось таких сховищ у нас на обліку перебуває 153. Загалом, це 498 – сховищ і протирадіаційних укриттів. Із 498, які у нас є, 109 вони не готові».
Це приміщення колись було сховищем фабрики музичних інструментів.
Сховища такого типу призначені для працівників підприємств, які у момент небезпеки перебувають на роботі. Для жителів багатоквартирних будинків є найпростіші укриття, тобто підвали. В області їх близько двохсот тисяч, у Чернігові – 999.
Перевіряють та прибирають такі приміщення раз на півроку.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.