У Корюківці за рік роблять понад 120 мікрохірургічних операцій на очах. Скільки це коштує?
До офтальмологів Корюківської лікарні їдуть пацієнти з Менського, Коропського, Сосницького, Семенівського, Новгород-Сіверського, Сновського, Городнянського, Борзнянського районів Чернігівської області. Сусіди.City поцікавились, які послуги цих вузькопрофільних фахівців найбільше користуються попитом.
Скільки треба коштів на операцію?
У лікарні нині працює два фахівці — лікар з багаторічним стажем роботи Тетяна Сорока і молодий спеціаліст Інна Єременко.
Тетяна Сорока // Сусіди.ity
Вони розповіли, що в середньому за рік роблять 120 мікрохірургічних операцій на очах. Близько 270 пацієнтів проліковуються амбулаторно.
Лікування і оперативні втручання — безкоштовні. Пацієнти купують лише витратні матеріали та медикаменти. Серед найпоширеніших проблем зору — катаракта і глаукома.
Близько 85% хворих звертаються саме з приводу видалення катаракти. В цьому випадку вартість витратних матеріалів залежить від виду операції.
Якщо її робити методом розрізу, то обійдеться вона приблизно у чотири тисячі гривень. Якщо методом факоемульсикації (ультразвуком) — дорожче. На остаточну вартість впливає ціна кришталика.
Найдешевший кришталик українського виробництва коштує близько 6 тис. грн. Німецький — 8,5 тис., американський — 9,5. До цієї суми треба додавати кошти на медикаменти. А це ще півтори — дві тисячі гривень.
15% операцій проводиться з приводу глаукоми.
Прооперувати глаукому може кожен. Для цього треба мати лише півтори — дві тисячі гривень на медикаменти — Тетяна Сорока
Трохи більше півроку разом з Тетяною Сорокою працює молодий офтальмолог Інна Єременко. Щодня у них по півсотні і більше пацієнтів.
Інна Єременко // Сусіди.City
Роблять мікрохірургічні операції різного рівня, проводять комп’ютерну діагностику зору, огляд очного дна, вимірюють внутріочний тиск, лікують запальні процеси ока і видаляють з них сторонні тіла, підбирають окуляри.
Ми маємо найнеобхідніше обладнання для первинної медичної допомоги у галузі офтальмології — Інна Єременко
Про що мріють лікарі?
Нині у лікарні п’ять ліжко-місць. Тетяна Миколаївна каже, що це небагато, але наразі вистачає, бо пацієнтів помітно поменшало.
Зазвичай найдовше перебувають у стаціонарі хворі, котрим видаляли катаракту шляхом розрізу. До семи днів. А кого оперували за допомогою ультразвуку — виписуються на 3 — 4 день.
Проте, лікарі мріють про окреме повноцінне офтальмологічне відділення, яке функціонувало ще два роки тому.
Потрібне і більш сучасне обладнання. Наприклад, сферопериметр, який необхідний для визначення поля зору. Бо нині його визначають лікарі інтуїтивно. Цей новітній прилад коштує понад 400 тис. грн.
Дуже не вистачає сучасного апарату для вимірювання очного тиску, вартість якого більше 80 тис. грн.
Надзвичайно актуальним є пахіметр — дороговартісний прилад для вимірювання товщини рогівки. Але він просто незамінний для діагностики глаукоми.
А також бракує нового гоніолінзу — він доступний за ціною, коштує близько 10 тис. грн.
За останні десять років у корюківських офтальмологів з’явився лише один сучасний прилад — прямий офтальмоскоп, який придбали за депутатські кошти головного лікаря ЦРЛ Сергія Пивовара.
Сусіди.City
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: офтальмолог, Корюківка, Корюківська лікарня