Як чернігівські кардіохірурги рятують життя (відео)
Подарувати нове серце і повернути людину до нормального життя.
Протягом тижня у Чернігові функціонує кардіохірургічне відділення. Відкрите у міській лікарні №2. Вже є перші успішно прооперовані пацієнти.
Григорій Клименко, пацієнт кардіологічного відділення Чернігівської міської лікарні №2: «Зараз почуваю себе набагато краще, ніж було до операції. Зараз я навіть можу ходити і їсти».
Попереду в Григорія Клименка декілька місяців реабілітації. Але чоловік сподівається, що за допомоги лікарів він повністю одужає.
А ось Василь Малайцівський лише готується до операції, але він також довіряє кардіохірургам.
Операція на відкритому серці одна з найскладніших. Це коронарне шунтування серця одного з пацієнтів відділення. Такі операції тривають по 5-6 годин. І від злагодженої роботи всіх служб, а це кардіологи та хірурги, лікарі відділення реанімації інтенсивної терапії, від них залежить успішний результат операції, впевнений кардіохірург Ігор Венгер.
Досвідчений кардіохірург Ігор Венгер, який перед цим практикував у столичному інституті імені Амосова, буквально рятує серця людей, проводячи надскладні операції.
Загалом турбується про здоров’я пацієнтів – затишок і комфорт у відділенні.
За словами Ігора Венгора, враховуючи загальну кількість населення Чернігівщини та його вік, потреба в операціях на відкритому серці становить від 700 до 1000 пацієнтів на рік, як при ішемічній хворобі серця, так і при ураженні клапані. А це дасть змогу зменшити смертність від серцево-судинних хвороб, адже Чернігівщина за цими показниками посідає одне з перших місць в Україні.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.