Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » В історичному музеї Тарновського відкрили виставку, присвячену Акту Злуки (відео)

В історичному музеї Тарновського відкрили виставку, присвячену Акту Злуки (відео)

22 січня минає рівно 100 років з моменту проголошення акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. В історичному музеї Тарновського до Дня Соборності підготували виставку з відтвореними фотографіями та документами, що розповідають про цю подію.



Злука протривала недовго, але стала знаковим рішенням в історії України.

Представник інституту нацпам’яті підкреслює, делегація для підписання акту злуки почала формуватися одразу після проголошення створення ЗУНР у листопаді 1918 року.

Сергій Бутко, представник інституту національної пам’яті в області: «В той час була українська держава під керівництвом гетьмана Павла Скоропадського, нашого земляка. І делегацію готували саме туди. Приїхали в Київ, а там уже інша держава, вже влада помінялася, вже Українська Народна Республіка відновлена. Власне кажучи, це нічого не поміняло. Як гетьман Павло Скоропадський готувався до об’єднання і надавав допомогу Західноукраїнській Народній Республіці, так і зустрівшись з керівниками дерик торії її надавав. Вони дуже швидко порозумілися».

1 грудня 1918 року у Фастові був підписаний предвступний договір про об’єднання УНР та ЗУНР. Акт про злуку був проголошений 22 січня 1919 року на Софійській площі.

У 1990 році в народному русі України зародилася ідея згадати і показати єдність України в умовах комуністичної держави. Тоді українці символічно об’єдналися в знаменитий живий ланцюг.

Сергій Бутко, представник інституту національної пам’яті в області: «Дослідники не можуть, сказати скільки там було людей – від 0,5 мільйона до 3 мільйонів. Людей було дуже багато. Але ж були не тільки представники Львова, Києва і правобережної України, тобто де був маршрут, там було аж 2 делегації з Чернігівської області. Тобто делегація з Чернігова від народного руху України на чолі з Валерієм Сараною і друга делегація була від Ніжина. І це зафіксовано. І звичайно, що у складі делегації був Левко Лук’яненко».

Представлені на стендах матеріали свідчать, 100 років наші земляки, як і весь український народ, боролися за незалежність і соборність нашої держави.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: музей Тарновського, День Соборності, Сергій Бутко, історія, «Дитинець»

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (1)

Додати коментар
Черниговец коренной 25 січня 2019 г. (12:47) #[1]
А про каких наших земляков с Черниговщины говорит родившийся в Дрездене (ГДР) Бутко..? Кто ему тут земляк?! Тамбовский волк, не иначе
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії