Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Дєди ваєвалі», тому барельєфи окупантам на Болдиній горі мають стояти? (відео)

«Дєди ваєвалі», тому барельєфи окупантам на Болдиній горі мають стояти? (відео)

24 червня біля меморіалу на Болдиній горі з’явились комунальники та почали підготовчі роботи по демонтажу барельєфів з зображенням жовтневого перевороту та так званої громадянської війни в Україні, а фактично, окупація російськими військами. Зробити це вимагає закон.



Група людей, які на той час зібралися поряд, завадили комунальникам провести демонтаж. Зі слів робітників ті в істериці хапали за руки та кидалися на техніку. А вже завантажений барельєф змусили спустити на землю та стерегли усю ніч.

Демонтаж двох барельєфів на Болдиній горі викликав неабиякий резонанс серед жителів району. Розділилися не тільки чернігівці на два протилежні табори, а навіть думки у конкретних людей, вони одночасно кажуть, що закон має виконуватися, але барельєфи мають залишитися на місці.

Дивує, за весь цей час на місці протистояння не було жодного декомунізатора області, жодного представника патріотичних організацій, які буквально вчора вимагали знесення монументу у «Фейсбуці». Не було й АТОвців, які на Сході протистоять саме такому русскому миру. А більше, серед присутніх дружина бійця одного з батальйонів «Тероборони», вона на ряду з іншими збирає підписи під ультиматум до міської влади, лишити пам’ятник катам на місці.

Вже на ранок протестувальники спробували перекрити відкриття водної гірки. Пенсіонерка заради революціонерів, котрі на початку ХХ століття воювали проти української незалежності, намагалася заблокувати роботу атракціону.

Навіть обступили міського голову, який приїхав на відкриття водної гірки, з вимогами негайно встановити барельєфи на місце. Пропонують чи не 5 різних варіантів, як обійти закон, і лишити комуністичні символи на місці. Лунають пропозиції від просто перейменувати чи створити такий собі музей комунізму, щоправда тут, майже в центрі міста та історичній зоні, до абсурдних, забронзити барельєф та залишити людей на конях.

Міський голова пояснює, демонтаж – це не його забаганка, а пряма вимога закону, і за невиконання його можуть чекати санкції. Але протестувальники будь-які аргументи не хотіли й слухати, кричали до оскоми знайомі лозунги російського телебачення – «про дєдов», «это же история», «святые места» та «плачущие дети».

Чуючи лише одну сторону, захисників барельєфів, іншої просто тут не було, міський голова на диво пішов на поступки галасливим протестувальникам, адже закон дозволяє демонтувати такі речі без будь-яких обговорень з любителями комунізму.

Залишається відкрите питання, чи піде міська влада на порушення закону заради поступки протестувальникам, бо вони як дві краплі схожі на антимайдан. Та чи, не доведи Боже, повториться у Чернігові події Одеси, Харкова чи взагалі Донецька. А втім, це залежить тільки патріотично налаштованих чернігівців, які вже одного разу в 2014 році тисячами вийшли на віче та сказали рішуче ні комунізму та «руському миру» у нашому місті.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: барельєфи, Болдині гори, декомунізація, комунізм, «Дитинець»

Добавить в: