Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Реформа освіти. Що очікує старшокласників, які першими перейдуть до майбутніх ліцеїв

Реформа освіти. Що очікує старшокласників, які першими перейдуть до майбутніх ліцеїв

11 шкіл Чернігова з нового навчального року перестануть набирати старшокласників. Так в місті поступово переходитимуть до вимог нового законодавства про освіту, яке повноцінно запрацює з 2024 року. Вже за 3 роки старшокласників навчатимуть виключно ліцеї. Їх у місті буде 4. Чи готові там до запровадження спеціалізованого навчання? Та, як до таких змін ставляться учні та їх батьки – дивіться в сюжеті.



З 1 вересня 2024 року у структурі середньої школи або ж гімназій не буде старших класів. У Чернігові цей процес буде поступовий. Протягом наступних 2021-2023 років майбутні гімназії припинятимуть набирати 10-ті класи.

Почнуть 2021 року з одинадцяти закладів освіти – це школи №4, 5, 6, 7, 9, 13, 17, 20, 27, 30 та 33. У наступному – 2022 році від старшої школи відмовляться заклади № 14, 16, 18, 19, 21, 29, 34 та 35. А у 2023-му – школи №: 2, 3, 11, 24, 28, 31 та 32.

«Орієнтуємо вже дітей на вступ до ліцеїв. Там кількість класів буде збільшуватися, і профільність також буде різноманітна. Але вони ще в цьому році матимуть змогу вступити до тих шкіл, які будуть набирати 10 класи», – сказала директорка школи №30 Олена Скорко.

Майбутні ліцеї – їх у місті буде чотири – обирала робоча група із директорів шкіл міста та представників управління освіти. Обирали щонайменше за 10 критеріями. Зокрема, за рейтингом успішного складання ЗНО. Наприклад, школа №12 у минулому році зайняла 33 місце в Україні за результатами складання ЗНО з математики та 30-те – з фізики, розповів директор школи Василь Гопаченко.

«В Україні більше 16,5 тисяч шкіл – це вже показник».

Школа №1 зайняла 72 місце у всеукраїнському рейтингу з англійської мови. 15-й ліцей має 132 місце з математики. 22 ліцею у рейтингу, яким керувалось управління освіти, Суспільне не знайшло.

За загальним балом ЗНО у рейтингу кращих у Чернігові майбутні ліцеї зайняли такі місця: школа №1 – 2 місце, 12 школа – 4 місце, 15 ліцей – 5 та 22 ліцей – 8 місце.

У перспективі ліцеї мають відмовитися від єдиного профілю та навчатимуть щонайменше за чотирма. Така вимога почне діяти з 2024 року. Директор 12-ї школи Василь Гопаченко каже, його заклад готовий відкривати філологічний напрямок і зараз.

Поки ж, протягом перехідного періоду будуть підлаштовувати програму під учнів з інших шкіл.

«Ми зараз розглядаємо варіанти, коли можливо для цих дітей буде вивчатися математика, але за спеціальною програмою дворічної школи. Поглиблення не з 8 класу починаючи, а з 10 класу», – розказав директор школи №12 Василь Гопаченко.

Тим часом у 15 ліцеї прогнозують нестачу вчителів гуманітарного профілю. Їх планують шукати у гімназіях.

«У нас кафедра української мови і літератури, зарубіжної літератури сильна кафедра. Але треба буде більше вчителів. Тому що буде більше дітей набагато», – сказала в. о. директора ліцею №15 Антоніна Харченко.

Поки у ліцеях навчатимуться протягом 2 років. Із 2027 року – три, – тоді планують ввести 12 клас та обов’язкове ЗНО після завершення 9 класу. І вступатимуть до ліцеїв саме за його результатами.

*Це цикл матеріалів Суспільного про освітню реформу. У наступному матеріалі розкажемо про плюси та мінуси вузькопрофільної освіти.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реформа освіти, школа, навчання, UA: Чернігів

Добавить в: