На Чернігівщині лікарні отримали лікарський засіб ремдесивір для лікування ускладнень від COVID-19
Потужності медичних закладів Чернігівської області щодо лікування пацієнтів з коронавірусом поступово нарощуються. Додаткові кошти виділені регіону, а це близько 60 мільйонів гривень, дозволять підняти якість лікування важких пацієнтів з COVID-19. Запевнили під час брифінгу профільні керівники Чернігівської обласної державної адміністрації.
Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА: «Були внесені відповідні зміни Урядом в постанову, тому Чернігівській області передбачені кошти на закупівлю обладнання, а це кисневі станції, концентратори. Відповідно передбачені кошти для розведення системи киснеподачі. У нас передбачається встановлення ПЛР-лабораторій в Ніжині – в міській лікарні, в Прилуках – в міській лікарні, в Корюківській центральній районній лікарні, в місті Чернігові – міська лікарня №3 і обласна лікарня. На це постановою передбачено майже 19 мільйонів».
Запустити ці нові потужності для ПЛР-тестування сподіваються на початку нового року.
Ще один позитив – лікарні регіону уже отримали лікарський засіб ремдесивір для лікування ускладнень від COVID-19.
Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА: «Ремдесивір в Чернігівську область поступив на початку цього тижня. Він вже надходить до лікувальних установ. Всі лікарні, які надають медичну допомогу з ковідом, мають вже ремдесивір. Очікуємо наступні надходження».
При цьому кількість пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірус в регіоні зростає. Чернігів у лідерах. За один день у місті додалося 114 пацієнтів, а всього в області 628.
Віталій Загайний, перший заступник Чернігівської ОДА: «Відсоток завантаженості ліжок по COVID-19 становить 62,3%. Але при тому всьому, це може виглядати як середньою температурою по палаті, бо є 3 лікарні, де ліжка зайняті хворими на 100%. Зокрема, це Козелецька центральна районна лікарня, Ніжинська центральна районна лікарня і Менська центральна районна лікарня».
Наразі лише 45% ліжок в області забезпечені киснем. Завдання стоїть довести цей показник до 80%.
Петро Гармаш, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА: «Заявки з усіх лікувальних установ прийняті. І ці кошти будуть надані на місця, щоб вони здійснили свої плани і закупівлю. Ми сподіваюсь, що до кінця лютого 80% ліжкового фонду буде все ж таки забезпечена, а можливо навіть і більше».
При цьому тут є чимало технічних проблем та дефіцит компаній, які займаються цими питаннями, акцентував Петро Гармаш.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.