На Чернігівщині вже 7 пар скористалися державною програмою безкоштовного лікування безпліддя
На Чернігівщині вже півроку діє державна програма безкоштовного лікування безпліддя. За цей час вже сім пар з області скористалися цією послугою.
У 2024 році в Україні почала діяти нова програма, відповідно до якої витрати на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, таких як запліднення іn vitro (поза межами жіночого організму), покриватимуть із державного бюджету. Це передбачено програмою медичних гарантій, і на її реалізацію в 2024 році виділено 1,87 мільярда гривень, завдяки яким планується провести 30 тисяч циклів лікування безпліддя.
«Народжуваність в Україні падає не перший рік. Велика війна призвела до погіршення ситуації. Для того, щоб допомогти людям, які мріють відчути радість батьківства, цьогоріч ми запустили програму лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Відповідний пакет послуг включений до Програми медичних гарантій, а отже, їх можна отримати безоплатно у медичних закладах, що мають контракт із НСЗУ. За один цикл штучного запліднення держава платитиме понад 60 тисяч гривень. Такий тариф – абсолютно ринковий та дозволяє залучати і державні, і приватні медичні заклади», – зазначає міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
Нині завдяки програмі можна безкоштовно отримати ці послуги в 18 медичних закладах по всій Україні, включаючи Київ, Львів, Дніпро, Чернівці, Рівне, Одесу та Івано-Франківськ. У Чернігівській області наразі немає медзакладів, де б надавалися такі послуги. Проте жителі області можуть отримати таке лікування в будь-якому іншому закладі України, який має договір з НСЗУ за цим напрямком.
«Пацієнтки з Чернігівської області можуть отримати безоплатні медичні послуги з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій в будь-якому з закладів України, який має договір з НСЗУ за відповідним напрямком», – говорить директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
Медична послуга за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій» надається за умови встановлення діагнозу «Жіноче безпліддя» або «Чоловіче безпліддя». Вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше ніж 40 років. Щоб отримати електронне направлення на лікування безпліддя, спершу потрібно звернутися до акушера-гінеколога в жіночу консультацію.
Загалом, за інформацією НСЗУ, в Україні 346 жінок пройшли лікування, з яких 130 успішно завагітніли. На Чернігівщині ж цією програмою скористалися семеро сімей.
«Ця програма працює порівняно недавно, десь із квітня, – говорить завідувачка жіночої консультації Чернігівського пологового будинку Олена Трикашна. – Там не зовсім все йде безкоштовно, але основна частина коштів покривається. За цей час ми направили на лікування безпліддя сім пар».
Тож у межах пакету «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» пацієнти отримує безоплатно такі послуги:
– оцінювання результатів попередніх обстежень, огляд та консультування пацієнтів щодо підтвердження показань або визначення протипоказань для лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ);
– проведення контрольованої медикаментозної стимуляції яєчників у жінки, яка підлягає лікуванню за допомогою ДРТ;
– проведення аспірації вмісту фолікулів яєчників під контролем ультразвукового дослідження та пошук ооцитів у фолікулярній рідині жінки, яка підлягає лікуванню за допомогою ДРТ;
– знеболення етапу трансвагінальної аспірації фолікулів яєчників, консультація анестезіолога;
– отримання сперми від чоловіка жінки, яка має показання до лікування безпліддя за допомогою ДРТ, а також спеціальна обробка сперми та підготовка її до запліднення;
– здійснення етапу запліднення яйцеклітин у тому числі шляхом ін’єкції сперміїв в цитоплазму ооцитів та культивування отриманих ембріонів;
– ембріотрансфер;
– контроль за станом жінки до настання вагітності;
– ультразвукове дослідження органів малого таза пацієнтки;
– вибір схеми стимуляції, лікарських засобів, корекція їх доз з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки, результатів клінічного, ультразвукового обстеження та моніторингу;
– забезпечення лікарськими засобами для проведення всіх етапів циклу ДРТ;
– преімплантаційна медико-генетична діагностика ембріона за медичними показаннями тощо.
Джерело: сайт газети "Чернігівщина", Марія Пучинець
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.