Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » У Десні – найнижчий рівень води за останні 120 років

У Десні – найнижчий рівень води за останні 120 років

На 130 сантиметрів нижче, ніж торік, рівень води у Десні нині. Про це Суспільному розповів начальник обласного центру з гідрометеорології Руслан Овсєєнко. За його словами, зараз мав би бути пік повноводдя, середній рівень якого - 680 сантиметрів над нулем поста.



Берег Десни у районі пішохідного мосту в Чернігові. Сюди раз на тиждень ходить ловити рибу Сергій Мальований. Нині, каже чоловік, клює погано.

«Де ж їй (рибі – прим. ред.) взятися? Раніше з Дніпра заходила, а зараз ні розливу немає, нічого. У минулих роках нормальна вода була, ось цей парапет був затоплений. А цьогоріч - уже літня вода. А що влітку будемо робити? Взагалі пішки по Десні ходити будемо», - каже Сергій Мальований.

Низький рівень води у річці негативно впливає на нерест, розповідає начальник управління Державного агентства рибного господарства в області Микола Каленюк.

«Голі береги. На сьогоднішній день такої критичної ситуації ще в нас не було. Минулого року було багато снігу, але води не було. Цього року не було ні снігу, ні води. Риба перезимувала дуже добре, тому що не було задухи, але ж погодні умови так склалися, що нема ні дощу, ні снігу. Зовні ніде взятися воді для того, щоб риба нерестилася».

«Коли іде повінь води, риба заходить на теплу прогріту воду і вона відкладає там свою ікру», - розповідає Микола Каленюк, начальник управління Державного агентства рибного господарства в області

В управлінні роблять штучні нерестовища з гілок ялини. Нині на річках області таких поставили 240.

«Риба відкладає на цих ялинових гілках свою ікру. Ні, хижак цю ікру не з’їсть. Вона там себе дуже добре почуває», - каже Микола Каленюк.

Негативно впливає маловоддя і на рослини, каже еколог Юрій Карпенко.

«Сінокоси, які традиційно були соковитими, насиченими, по Десні, значно будуть пригнічені і значно будуть втрачати свою продуктивність».

«Слід розчистити джерела по Десні і зробити ряд фітомеліоративних заходів, тобто зробити можливість висадження заплавних лісів, можливість висаджування вербових, тополевих лісів, вільху висаджувати, які здатні підіймати воду або утримувати воду».

«Екологічна свідомість наших громадян повинна також бути на достатньо високому рівні. Засмічення, захаращення берегів Десни, викидання пластику, матеріалів, які є неприродні, - це теж фактори, які можуть впливати на Десну», - пояснює еколог Юрій Карпенко.

Цьогоріч на Десні фіксують рекордно низький рівень води, найнижчий, щонайменше, за 120 років спостережень. За даними обласного центру з гідрометеорології, сьогодні він становить 144 сантиметри над нулем поста. Для порівняння, минулого року було 273 сантиметри.

Катерина Череватенко, начальниця відділу взаємодії зі ЗМІ Деснянського басейнового управління водних ресурсів, каже: «На сьогоднішній день, дійсно, спостерігається маловодність в річках басейну Десни. Проте, ця ситуація є не тільки в нашій області, така ситуація склалася по всій Україні і навіть у світі, тому що йде глобальна зміна клімату».

«Була дуже посушлива погода влітку минулого року, восени, малосніжна зима, і, відповідно, маловодна весна. Тому прогнозовано очікується, що зниження рівня води в басейні річки Десна буде спостерігатися й надалі».

Щоб підтримати рівень води, на десяти річках в області закрили шлюзи.

«Нашими водогосподарниками по області здійснюються всі можливі заходи для того, щоб утримати наявну воду в басейні, щоб підтримувати водний рівень ґрунтів. Наразі закумульовано десять мільйонів кубометрів води», говорить Катерина Череватенко.

Зараз кожна людина повинна раціонально використовувати воду, каже Катерина Череватенко:

«Зараз кожна краплина, навіть те, що вдома кожен пересічний громадянин буде як відкривати кран і вчасно його закривати, це буде також впливати на водність в подальшому наших річок».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: річка Десна, рівень води, нерест, риба, UA: Чернігів

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (4)

Додати коментар
Десна 29 квітня 2020 г. (19:06) #[1]
И это конец товарищи. Прошу помянуть молча.
Anonim 29 квітня 2020 г. (19:10) #[2]
Ольху и вербу можно садить. Верба назад отдает воду по весне. Тополя наооборот надо срочно вырубать по всей Десне. Очень большие и бесполезные деревья, которые тянут воду из реки, а взамен только пух.
Anonim 30 квітня 2020 г. (12:24) #[3]
Не нужно распахивать заплави, болота, низмености. Контролдировать восстановление гумусного состава земли. В противном случає кроме песка ничего не будет.
светлана 30 квітня 2020 г. (14:17) #[4]
Северяне понастроили много водохранилищ прилетела ответка за Днепр .
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії