Храми, монастирі на полотнах художників з Київщини та Чернігівщини показали в Новгороді-Сіверському
Вівторок, 18 лютого 2020 20:53 | Переглядів: 1420
Храми, монастирі, історичні споруди на полотнах художників з Київщини та Чернігівщини представили в Новгород-Сіверському музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім». Всього на виставці тридцять два полотна. Частину з них привезли з Чернігівського художнього музею імені Григорія Галагана – так хочуть почати співпрацю між музеями Чернігівщини, аби люди могли бачити нові експонати у себе в місті, каже директорка музею-заповідника Олена Матюк.
Дві експозиції з живописом та одна з графікою – так виглядає виставка робіт з зображеннями історичних пам’яток української архітектури. Двадцять три картини новгород-сіверські музейники привезли з Чернігівського художнього музею імені Григорія Галагана і дев’ять полотен – представили з власних фондів.
Заступниця директора з наукової роботи музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» Олена Радченко розповідає: «Тут у нас є випадок, коли, якщо ми не їдемо до Чернігова, то Чернігів їде до нас. Ми представили тут роботи відомих авторів.»
Олена Матюк, директорка музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» каже: «В цьому році ми започаткували таку співпрацю з художнім музеєм імені Григорія Галагана. Колеги нам підібрали картини – живопис і графіку.»
Відвідувачі впізнавали на картинах знайомі споруди Києва та Чернігова. Олексій Свириденко говорить, що любить мандрувати Україною, тому прийшов на виставку побачити на картинах художників місця, в яких бував.
«Я дуже радий, що зміг потрапити на відкриття цієї виставки. Вона чарує очі. Я люблю відвідувати різні історичні місця, а тут якраз сакральні місця, ті, що найбільш наповнені енергією. І ці місця відображені в картинах.»
На виставці є картини з зображеннями історичних місць Новгорода-Сіверського. Ніжинський художник Степан Орел зобразив монастирську кручу.
Олена Радченко, заступниця директора з наукової роботи музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» каже: «Він був тут у нас у Новгороді-Сіверському і намалював наш Спасо-Преображенський монастир на одній з робіт, а на іншій роботі ми бачимо вид на Новгород-Сіверський. Зверніть увагу, що там наша монастирська круча, яку ми добре знаємо, то вона ще без дерев, без кущів. Так і було до кінця шістдесятих років.
Відвідувач Павло Провозін: «Я ціную більшість картин, які написані олією на полотні. Тому більша частина цих картин тут привертає увагу дуже високим ступенем виконання.»
Виставка працюватиме до початку липня, каже директорка музею Олена Матюк. В квітні її планують доповнити новими картинами з фондів Чернігівського музею. Це будуть гравюри на тему «Слова о полку Ігоревім».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: виставка, музей, Новгород-Сіверський, UA: Чернігів
Коментарі (0)