Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » ФСТ Україна більше не власник приміщення ДЮСШОР з лижного спорту. Суд виніс рішення (відео)

ФСТ Україна більше не власник приміщення ДЮСШОР з лижного спорту. Суд виніс рішення (відео)

Усміхнені і задоволені вони покидають будівлю Господарського суду області. Тут кілька місяців розглядали справу за позовом прокуратури до фізкультурно-спортивного товариства і нотаріуса, котрий оформив право власності на будівлю на лижній базі.



Прокурорка доводила, що майно набуте безпідставно. А отже і безпідставно зареєстроване в держреєстрі.

Валентина Єреп, прокурорка: «Жодного правовстановлюючого документу за попередніми власниками, тобто дане майно є, було і залишається у власності держави. Не було надано також жодного рішення про передачу у власність будь-якій профспілковій організації даного майна».

Тетяна Коренькова, начальниця юридичного відділу Фонду державного майна області: «Школа має загальнодержавне значення, дуже важливе. Держава має необхідність у цьому майні і потребує його. І воно на всіх законних підставах належить саме державі. І будь-які приватні структури, які незаконними шляхами відбивають майно, особливо такого значення є просто неприпустимим».

В ході засідання представник відповідача, тобто обласної організації ФСТ Україна, заявляв, що оскільки вони є засновниками школи олімпійського резерву з лижного спорту і є правонаступниками організації, котра й будувала комплекс, то вся процедура реєстрації була законною. На це вказував і представник другого відповідача приватного нотаріуса.

Представник відповідача: «Спірний об’єкт нерухомого майна ніколи не перебував у союзному підпорядкуванні чи віддані центральних органів загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР. Він був місцевою організацією обласного рівня. І відповідно на нього не розповсюджується дія, зазначених позивачем і прокурором нормативно-правових актів про підприємство союзного підпорядкування і майнові комплекси громадських організацій».

Тобто фактично одна й та ж будівля на лижні базі має дві адреси – це і Чернігів, Малиновського, 59 і Новоселівка, Шевченка, 59.

Представник відповідача: «Всі документи, які подані позивачами, стосуються об’єкту, який знаходиться в місті Чернігові по вулиці Малиновського, 59. Всі аргументи стосуються саме цієї адреси і об’єкту, який знаходиться за цією адресою. Державний реєстратор здійснив реєстрацію об’єкту за адресою село Новоселівка, вулиця Шевченка, 59. За цією адресою ніякий об’єкт не був зареєстрований, до моменту реєстрації державним реєстратором, ніяких обтяжень там не було».

Третя сторона позивача – це і є сама школа спортивного резерву з лижного спорту, котру прийшли підтримати відомі біатлоністи Андрій Дериземля та Ніна Лемеш, інші представники спортивної спільноти.

Валентина Єреп, прокурорка: «Відповідачем 1 було здійснено лише захват даної власності і в подальшому було його узаконено. Будівництво даного майна відбувалося в 2 етапи – 1977 рік і 1985 та 1987 роки. 77 рік, Ваша Честь, до цього будівництва відповідач 1 не має жодного відношення. Будувалось воно у період, коли існувала така організація як ДСТ «Спартак». ДСТ «Спартак» в свою чергу фінансували будівництво за рахунок обов’язкових профспілкових внесків громадян України. В подальшому будівництва фінансувались за державні капіталовкладення».

До того ж, каже директор школи, право власності ФСТ оформило за документами 1977 року. А більша частина будівництва відбулася через 10 років і державним коштом.

Віталій Паршуков, директор позашкільного НЗ «Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з лижного спорту»:
«На основі документів 1977 року, там акт прийому в експлуатацію має ознаки підроблення, і це видно неозброєним оком. Але проведена почеркознавча експертиза. І відкрите кримінальне провадження».

Школі кілька десятків років. Тут виховані учасники і учасниці олімпійських ігор, призери та призерки чемпіонатів Європи і світу. Утримується вона коштом обласної ради. Цьогоріч це понад 4 мільйони гривень. Старі будівлі потребують капітального ремонту, утеплення та іншого. Тут же планують штучне засніження. А на це потрібні кошти. Якщо будівля буде у державній власності, вона може розраховувати на кошти держави.

Віталій Паршуков, директор позашкільного НЗ «Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з лижного спорту»: «Нинішнє керівництво ставить завдання і оформили право приватної власності, з витікаючими звідси якимись наслідками, тому що тут і фінансування нашої школи може стати під загрозу. А ми цього не можемо допустити».

Вислухавши доводи сторін, виїхавши на місце для огляду. Суд виніс рішення.

Микола Фесюра, суддя: «Визнати за державою в особі Фонд державного майна України право власності на нежитлове приміщення загальною площею 2874,1 кв. м, розташоване за адресою вулиця Шевченка, будинок 59, село Новоселівка, Чернігівського району, Чернігівської області. Скасувати рішення приватного нотаріуса чернігівського міського нотаріального округу Батвін Світлана Миколаївна №35458187 про реєстрацію права приватної власності та запис в державному реєстрі прав на об’єкт нерухомого майна».

Сторони мають право на апеляцію у встановлений законом термін.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ДЮСШОР, лижна база, суд, «Дитинець»

Добавить в: