Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Блоги » Блог Shamruk_J » Про ядерні відходи, політику та гречку… (частина 2)

Про ядерні відходи, політику та гречку… (частина 2)

22 січня 2019 13:31   Переглядів: 2532
Мітки: елологія, #ukrayina_bez_smittya, петиції, чернігів, Чернігів
Подобається Рейтинг поста: 0
 " Якось в холодну, зимню пору подав я петицію. Був сильний мороз…" (замість прологу 😊) 


Поки ще не приборкана моя молоднеча імпульсивність інколи стає на заваді прийняттю раціональних рішень. Так було і з петицією про обмеження використання поліетиленових пакетів e-dem.in.ua/chernihiv/Petition/View/1599. Те, що наболіло, відразу дало поштовх до дії, не підготувавши, так би мовити, надійного фундаменту для реалізації своєї ідеї. Я вважав, що зібрати необхідних 250 голосів буде досить легко, адже проблама очевидна, "електрорат" у вигляді друзів на Facebook - майже достатній, і тому жодних проблем у реалізації свого проекту я не вбачав. Але… реальність, як під час ice bucket challenge, охолодила моє завзяття. Повільними темпами поповзла шкала моїх однодумців, змушуючи мене замислитись, а чого так?
Перше, з чим я вирішив розібратись, це з очевидністю проблеми. У себе на сторінці провів маленький екскурс про небезпечність поліетиленового сміття, про важкість його утилізації, про можливі альтернативи, якими користується світ, а результат голосування був схожий на передсмертну конвульсію. Я людина, яка не схильна думати про інших погано, типу всі пофігісти, яким начхати на своє майбутнє (це ж не так? 😀), і тому вирішив більш глибоко проаналізувати дане питання. І як на мене, таки дійшов до певної істини.
По-перше, це людська безпечність. Те, що для нас не являє прямої загрози, чи видається не загрозливим, провокує неуважність, наївність та безвідповідальність. Саме через безпечність трапляється найбільше нещасних випадків у електричних мережах 0,4 кВ у порівнянні з високовольтними мережами (хоча висока напруга, сама по собі, є більш небезпечною), саме через людську безпечність відбуваються ДТП на пішохідних переходах (коли окрім зеленого сигналу світлофора людина навколо себе більше нічого не бачить), саме через безпечність я отримую найбільше опіків силіконовими формами для випікання, адже такі гарні різнокольорові пасочки не можуть бути небезпечними 😀.
По-друге, люди часто не розуміють, що ризики, які лякають і ризики, через які відбуваються нещасні випадки, це зовсім різні ризики. Так одне дослідження проведене в Каліфорнії показало, що батьки набагато частіше відпускають своїх дітей до друзів, у яких вдома є басейн, ніж до друзів, у батьків яких вдома є вогнепальна зброя. Хоча, за статистичними даними, смертність дітей у басейнах набагато вища, ніж смертність дітей при випадковому необережному контакті з вогнепальною зброєю. Те саме й у нас. Коли нам говорять про те, що на території нашої країни створять полігон ядерних відходів, це викликає шквал обурення у громадськості (як правило, далі обурення не доходить), а те що територія полігонів з побутовим сміттям становить від 5% до 7% (за різними даними) від загальної території України - нікого не хвилює. Проте ядерні відходи при правильному захороненні і належному утриманні, ще не завдали шкоди довкіллю, а поліетиленове сміття робить свою "брудну справу" щоденно.
По-третє, це повна зневіра й страх. Люди не голосують, тому що не вірять в результат, не довіряють створеним державним інститутам та інструментам громадського управління і контролю за роботою влади, в тому числі і Єдиній системі місцевих петицій. Люди бояться надавати свої персональні дані в систему, "підконтрольну" державі, проте з легкістю надають їх таким гігантам, як Google та Facebook (питання ризиків, які лякають, і явних ризиків відкрите). Нашу з вами українську свідомість за стільки років "заточили" так, що ми не віримо у власні сили, але це вже роздуми, що переходять у політичну площину… (далі буде)
Додати в:
 

Коментарі (4)

Додати коментар
leont 22 січня 2019 г. (14:19) #[1]
я не представляю ни одного магазина без пакетов, а какая может быть альтернатива? сыр в фольге и бумаге?
Shamruk_J 22 січня 2019 г. (15:31) #[2]
Відповідь на [1]
Спочатку я не хотів відповідати на Ваш коментар, адже відповідь буде у продовженні моєї історії, яку я пишу, коли є час і натхнення, але можливо я Вас переконаю й Ви підпишете мою петицію, і Ваш голос буде вирішальним %uD83D%uDE00 Так як говорите Ви (майже дослівно), говорять більшість, з ким я спілкуюсь на дану тему. Це мене наштовхнуло на думку, що спочатку треба було довести своє бачення, а потім створювати петицію, в цьому мій прокол. Відповідаючи конкретно на Ваше питання, щодо альтернативи, то окрім паперу і полотняних "торбочок" у світі зараз є багато різних матеріалів на основі крохмалю, рослинних волокон і т.д. Але мета петиції - не прибрати всі пакети з магазинів. Повністю від них лише зараз починають відмовлятись багаті прогресивні країни.
Shamruk_J 22 січня 2019 г. (15:32) #[3]
Відповідь на [1]
Продовження коментаря. Мета петиції змінити культуру та наш з вами менталітет у найбільш м'який спосіб. Якщо Ви читали петицію, то бачили, що я пропоную не заборону, а обмеження використання, яка буде в основному досягатись шляхом активної просвітницької діяльності і пропозиції магазинам знаходити альтернативу. Адже це нормальна європейська практика, коли за утилізацію тари відповідає магазин, де вона застосовувалась. Чому я говорю "м'який спосіб", тому що в багатьох країнах введений додатковий податок на пакети, а в нашій країні, нажаль, додатковий податок це не інструмент управління, а додаткова можливість для поборів, тому я не хочу, щоб у нас до цього дійшло. Щодо культури використання пакетів, то я пам'ятаю ще рік назад кожен другий чи третій похід в магазин закінчувався покупкою пакету. Зараз у мене є гарні, стильні еко-сумки, які дістались у подарунок від якогось магазину і купую пакет я лише зовсім у виключних випадках. Але з самого початку було важко перебороти у собі нашу "зацькованість", яка присутня багатьом. Було ніяково і, можливо, навіть соромно діставати їх і пакувати туди продукти. Адже теж досить частий коментар, який я зараз чую: "Ми що знову повернемось до полотняних торб і авосьок?" І скажу, що Європа повертаєтьсяється, а чому не повернутись нам. Адже полотняні торби і авоськи уже не такі жалюгідні, які були колись. І знову забігаючи наперед моєї історії, у мене таке бачення нашого майбутнього: або нам теж введуть податок (і це буде кращим випадком), або з нашої країни зроблять просто великий всенародний полігон для неперероблюваних відходів, адже нам самим начхати, що ми живемо в смітті.
leont 22 січня 2019 г. (19:10) #[4]
Відповідь на [3]
я тоже думаю, что берега Десны и Еловщина 100 лет назад были чище, никто не оставлял тару, а сегодня упаковка обесценилась, упростились и мозги обывателя, можно упаковку заменить бумагой, но тогда необходимо отказаться от всей печатной продукции газет, книг
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії