Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Олександр Ломако » Навіщо БЮТ зірвав громадські слухання?

Навіщо БЮТ зірвав громадські слухання?

15 Апреля 2008 18:40   Просмотров: 3455
Метки: протест, забудова, бют, громадські слухання, савчука
Прошу всіх не розцінювати даний матеріал як спробу дискредитувати фракцію БЮТ чи її окремих депутатів. Я з великою повагою ставиться до політичної сили, яка користується підтримкою 40% жителів міста. Але описані події не могли пройти повз увагу нашої громадської організації, яка наполягає на тому, що депутатам міської ради та посадовцям потрібно більш відповідально ставитися до своєї роботи.

Громадські слухання стосовно будівництва по Савчука були зірвані. Вони перетворилися на „громадське обговорення”, що не мало жодної юридичної сили.

Причиною цьому стало незнання Статуту, що приймався депутатами та має виконуватися владою. Що було причиною таки неправомірних дій – дійсно незнання Законів чи бажання не допустити прийняття резолюції, що заперечувала б будівництво, сказати важко. Але факт лишається фактом – юридично слухання не відбулися.
Хто не знає - зараз іде активне обговорення питання будівництва в районі вул. Савчука, що знищить частину Горсаду. Зовсім невелику, в принципі, і не таку вже й красиву, чисту, потрібну... Це так, заради іншої точки зору.
Хтось на цій темі піарився, хтось дійсно хотів зупинити це будівництво. Я принципово в це питання не втручався і стояв в стороні. Маю власну точку зору, але зараз не про це...
Вчора мали відбутися громадські слухання з цього питання. В "Хіміках" зібралося десь 200 чоловік.
  Слухання проводилися згідно з Статутом……Якого депутати і влада не знають
Громадські слухання відбувалися згідно з процедурою, передбаченою Статутом територіальної громади м. Чернігова. Проведення громадських слухань регулює стаття 50 цього документу.

Слухання були скликані згідно з процедурою – з ініціативи міського голови, який підписав відповідне розпорядження, як і передбачає Статут за 10 днів до дати проведення заходу.

Як і передбачено Статутом, відкрив і проводив слухання секретар міської ради, а на захід були запрошені відповідальні за вказаний напрямок посадовці.

До-речі, на відміну від громадських слухань, де майже одноголосно затвердили Стратегію розвитку Чернігова, на цей захід не запрошували „під розписку” працівників відділів та управлінь міської ради.

Не зважаючи на все це, громадські слухання були зірвані. Захід, рішення якого мало б бути винесене на розгляд міської ради перетворився на звичайне „громадське обговорення”, яке не має жодної юридичної сили.

Чому так сталося? А тому, що деякі депутати міської ради, що приймали Статут не правильно трактують його положення. Не будемо судити, робилося це навмисно чи через необізнаність, але…

На початку заходу начальник відділу зв’язків з громадськістю міськради Ірина Соломаха оголосила, що на слухання зареєструвалося 187 осіб.

Відразу після цього, голова фракцію БЮТ Світлана Глущенок говорить в мікрофон, що ці громадські слухання будуть недійсними – не можна приймати жодного протоколу і офіційного рішення, адже воно буде оскаржене

Представники влади, очевидно, врахували це зауваження. Більшість людей в залі були налаштовані проти будівництва. Тому коли б приймався протокол, то головна теза владі не грала б на руку. Влада не могла не використати такого подарунку від БЮТ! Ірина Соломаха (яка так само не знає Статут, або просто вирішила використати цю ситуацію?) погоджується з Світланою Глущенок і гарантує, що жодного протоколу не вестиме і рішення за підсумками слухань прийматися не будуть.

Все! На цьому громадські слухання закінчилися і перетворилися на „громадське обговорення”. Без жодної юридичної сили! Хіба не це потрібно було владі? Незрозуміло лише одне, чому ініціатором стали депутати від БЮТ, які уже під час обговорення виступали категорично проти забудови?

Аргументуючи неможливість проведення громадських слухань Світлана Сергіївна посилалася на Статут. Вона сказала, що цей документ передбачає, що для того, щоб слухання відбувалися, потрібно щоб зареєструвалося не менше 200 осіб. 14 квітня було 187. Отже, слухання не дійсні! Красиво! Але неправда.

Отож, якщо прочитати Статут територіальної громади, то картина стає зовсім іншою. Цей документ складається з 58-ми сторінок, на більшості з яких нічого важливого немає. Відкриваємо статтю 50 – „Громадські слухання”.

Вона складається аж з 18 статей. Вперто шукаємо норму, що регламентує мінімальну кількість учасників громадських слухань. Нема такого пункту!

Закон України „Про місцеве самоврядування” в статті 13 так само не регламентує кількість учасників громадських слухань, а покладає цю функцію на Статут територіальної громади.

Звідки ж тоді взялася інформація, яку озвучила вельмишановна лідер фракції БЮТ, яка брала активну участь у вдосконаленні Статуту?

Скоріше за все з пункту 7 статті 50 Статуту. Ось цитата:

„Громадські слухання з ініціативи жителів міста проводяться за наявності колективного звернення з відповідною вимогою, яке підписане не менш як п’ятистами жителями міста – активними суб’єктами міського самоврядування”

Подарунок міській владі… від БЮТ!


Коментарі, як то кажуть, зайві. Якщо, навіть, депутати міськради не можуть відрізнити проведення громадських слухань з ініціативи міського голови та жителів міста, а також кількість підписів з кількістю присутніх то про що можна говорити?

Таким чином, в Чернігові були зірвані громадські слухання, що були оголошені та проведені згідно з Статуом. Резолюція слухань однозначно заперечувала б будівництво по Савчука. Але вона не була прийнята.

На кращий результат міська влада і не могла б сподіватися! Дивно, що такий „подарунок” зробила фракція, що позиціонує себе як опозиційна до виконкому. Представники влади, звичайно, не могли не використати таку „медвежу послугу”.

Чим керувалися бютівці, коли фактично зривали слухання? Важко сказати. Можливо, це проста наївність та незнання Статуту, а можливо, епізод якоїсь багатоходової комбінації.

Якої саме - я дізнався пізніше. Є інформація, що будуати на Савчука буде... Іван Куровський. Скандально відомий в Києві забудовник, що входить до сотні найбільш багатих людей України. Він очолює обласний осередок партії "Батьківщина". Керівник кампанії "Житлобуд". Ось де собака зарита? Не буду стверджувати, що це правда, але якось не віриться, що бютівці такі дурні, щоб робити такий подарунок міській владі.

Але факт лишається фактом. Найбільші борці зі „знищенням Горсаду” та „будівництвом дороги життя” обдурили самі себе і не використали шанс прийняти резолюцію, яка на 100% грала б їм на руку.

Дивне якесь у нас місто, що тут скажеш…


Добавить в: