Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог Architect » 31 травня - День відмови від табакокуріння або ТАНЕЦЬ ТАБАЧНОЇ СМЕРТІ

31 травня - День відмови від табакокуріння або ТАНЕЦЬ ТАБАЧНОЇ СМЕРТІ

31 Мая 2010 18:37   Просмотров: 3379
Метки: курение черниговотказ от курения
Сигарети називають зброєю масового знищення, і вони вже знищили більше людських життів, ніж ядерна, хімічна і бактеріологічна зброя разом узяті. При цьому виробництво зброї надзвичайно жорстко контролюється і скорочується, внаслідок чого вони вже майже не викликають жертв. Виробництво ж сигарет практично безконтрольно розвивається, а кількість його жертв все росте і росте.

Кожного дня від вживання тютюну гине біля 14 тисяч чоловік. Якщо тенденція буде зберігатись, то до 2030 року тютюн буде вбивати 8 млн. чоловік на рік, і 80 % з них будуть жителями країн, що розвиваються.
Всі форми вживання тютюну, включаючи паління сигарет, сигар, трубок, жувального або нюхального тютюну, а також вплив продуктів його згоряння на тих, хто не палить (пасивне або вимушене паління), значно збільшують захворюваність і передчасну смертність, зумовлену захворюваннями серцево-судинної системи. Так, коронарна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, облітеруючий ендартеріїт та їх наслідки (інфаркт міокарда, інсульт, застійна серцева недостатність) у завзятих курців спостерігається в 3-4 рази частіше, ніж рак легень.
При цьому ймовірність виникнення інфаркту міокарда є тим більшою, чим менший вік курця. Вона особливо висока в осіб віком до 40-50 років. Зв’язок між палінням, захворюваністю і смертністю від коронарної хвороби серця проявляється саме серед людей молодого віку. Так, інфаркт міокарда у чоловіків-курців у віці 30-49 років виникає в 5 разів, в 50-59 років – в 3 рази, а в 60-79 років – в 2 рази частіше, ніж у тих, хто не палить. Збільшення частоти інфаркту міокарда у молодих пояснюється, насамперед, раннім початком куріння.
У жінок, які палять і застосовують контрацептиви (йдеться про жінок молодого віку), виявлено підвищений ризик не тільки коронарна хвороба серця, інфаркт міокарда, але й мозкового інсульту, частота розвитку якого у 20 разів вища, ніж у жінок, які не палять. Ішемічна хвороба нижніх кінцівок (облітеруючий ендартеріїт, тромбоваскуліт), що супроводжується синдромом переміжної кульгавості, у молодих людей зустрічається виключно серед курців .

Україна належить до країн з високою поширеністю паління. Сьогодні в нашій країні курить кожен другий чоловік і кожна п’ята жінка. Інтенсивність куріння серед жінок дуже велика. Найбільша частота паління спостерігається у чоловіків до 30 років. Разом з тим, в Україні зареєстровано найвищі серед країн Європи показники серцево-судинні захворювань у чоловіків і жінок, коронарна хвороба серця у жінок, а також один з найвищих показників смертності чоловіків від КХС. Найвиразніші відмінності у рівнях означених показників спостерігаються саме в молодших вікових категоріях, досягаючи в них трьох- семикратної різниці.
Смертність від серцево-судинні захворювань у чоловіків 37-47 років в Україні є чи не найвищою у світі. Вона у 4-5 разів перевищує аналогічні показники у більшості розвинених країн.

«Бритіш Американ Тобакко Україна» на своєму офіційному сайті визнає, що куріння пов’язане з ризиками для здоров’я. «Наша компанія не пропагує куріння – ми пропонуємо якісну продукцію дорослим людям, які вже курять. Ми також глибоко переконані: курити чи ні – має бути виключно вибором дорослих людей, обізнаних щодо ризиків».
В свою чергу люди, що виступають проти цієї пагубної звички нагадують про хвороби і їх ймовірність, що виникають у тих людей що курять.
Але, я хотів би піддіти сумніву твердження «Бритіш Американ Тобакко Україна» - «курити чи ні – має бути виключно вибором дорослих людей, обізнаних щодо ризиків».
Це вибір людей? Можливо їх підштовхують до цього?
Насправді ні! Куріння - це не свідомий, не поінформований, не вибір, не дорослої людини. Вибір передбачає свободу у прийнятті рішень. Але про який вибір може йтися, якщо вночі, у зливу, курець йде до найближчого кіоску за сигаретами. Ні за чим іншим не пішов би, хіба що за горілкою, героїном чи іншим наркотиком, який породжує залежність. Вибір - це свобода, а залежність - це рабство.
Кожна тютюнова компанія має відділ, що займається збутом продукції. Окрім збуту до обов’язків цього відділу входить постійне збільшення обсягів продажу цигарок. Для цього компанії наймають найкращі PR агентства, що в свою чергу розробляють таку рекламу, що змушує людей починати курити. Табачні компанії тратять на це мільйони. Так про який вибір йдеться ???
Більшість людей почала палити в віці до 20 років, коли його пригостили друзі. Причин чому він не відмовився, може бути багато: я ж сміливий та крутий; це модно; а що скажуть інші, якщо я відмовлюсь… Можливо це вибір?
Але я погоджусь, що це свідомий вибір, якщо людині більше 20 років і вона вирішила, мені байдуже моє здоров’я, з сьогодні я буду палити і йде до найближчого магазину покупати цигарки.
Ще трохи про молодь:
якщо молодь віком 12-17 років віку палить, то ймовірність вживання ними героїну у 12 разів, а кокаїну у 51 раз вища, ніж у тих, хто не палить;
якщо молодь 12-17-літнього віку випалює більше пачки цигарок, то ймовірність вживання ними героїну вища у 51 раз, а кокаїну у 106 разів.
Приголомшливий факт: молодь, яка ніколи не палила, майже ніколи не вживає героїн або кокаїн.
І на кінець хочу навести, що відбувається з організмом людини, якщо вона кидає палити:
через 2 години нікотин починає віддалятися з організму;
через 12 годин окисел вуглецю від куріння вийде з організму повністю, легені почнуть функціонувати краще, пройде відчуття браку повітря;
через 2 дні смакова чутливість і нюх стануть гострішими;
через 7 — 9 тижнів тонкі нюхові канали остаточно очистяться від смоли і кіптяви, гострота запахів придбає несподівано «яскраве звучання»;
через 12 тижнів (3 місяці) система кровообігу покращується що дозволяє легше ходити і бігати;
через 3-9 місяців кашель, задишка і проблеми з диханням зменшуються, функція легенів збільшується на 10 %;
через 5 років ризик інфаркту міокарду стане в 2 рази менше, ніж в тих, що палять.

Добавить в: