Двох сестер з Чернігова "кинули" на квартиру чорні ріелтори
Четверг, 15 Августа 2013 12:58 | Просмотров: 9562
Чорні ріелтори знову дурять довірливих громадян
З першого січня цього року внаслідок реформи у житлово-комунальному господарстві Бюро технічної інвентаризації втратили функцію реєстрації права власності на об’єкти нерухомості. Замість БТІ видачею відповідних документів займається Державна реєстраційна служба.
Реформа, спрямована на полегшення купівлі-продажу нерухомості, зіграла злий жарт із двома сестрами, котрі вирішили обзавестися житлом у Чернігові.
Катерина та Марія Біляєви, які у грудні 2012 року купили двохкімнатну квартиру у багатоповерховому будинку
по вулиці Бєлова, 30, і не здогадувалися, якими проблемами може обернутися для них ця звичайна угода.
Перші проблеми почалися тоді, коли після оформлення договору купівлі-продажу виявилося, що за два тижні до закінчення 2012 року БТІ вже не реєструє право власності на житло, мотивуючи це тим, що вони передають всю документацію до новоствореного Укрдержреєстру. А у ньому новим власницям квартири відмовили у реєстрації, тому що їхні функції згідно закону вступали в силу із 1 січня 2013 року. Катерина працює у іншому місті, Марія в цей час лікувалася у лікарні.
Так і вийшло, що питання із реєстрацією житла зависло у повітрі. Зараз неймовірна легковажність дівчат спричинила до того, що у квартирі їхні цінні речі, побутова техніка і матеріали для ремонту, завезені туди сестрами Біляєвими, а на дверях квартири новий замок. І новий власник, який ховається від сестер і міліції, але, разом із тим, наполягає на тому, що ця квартира - його.
Розповідає Марія Біляєва:
- Квартиру ми купували не у безпосереднього власника, а по довіреності. Була молода людина, яка мала довіреність на право продажу житла, і з нею ми оформлювали угоду. Сам власник, наскільки мені вдалося дізнатися, якийсь алкоголік.
Квартиру купили за 26 000 доларів.
Ми живемо у іншому місті, а до Чернігова приїздимо регулярно робити в ній ремонт. Одного разу, другого серпня, коли я приїхала в черговий раз, у дверях квартири було вставлено новий замок. А у щілині стирчала записка, у якій пропонувалося зв’язатися із власником квартири по вказаному номеру телефону і забрати звідти свої речі.
Ми тут же звернулися на Шевченка, 13 до міліції, і написали заяву про шахрайство. Людина, яка залишила свій номер у записці, сказала, що має всі документи на квартиру, але під’їхати з ними до міліції відмовилася. Спочатку він говорив, що зараз зайнятий, і буде через півтори години. А потім взагалі повідомив, що документи у сейфі, від якого не має ключів.
Сусідка розказала нам, що бачила, як двері у квартиру відкривала якась служба. Як мені відомо, такі організації надають подібні послуги, тільки якщо їм показати документ, що засвідчує твоє право проживання у даній квартирі.
На додачу до всього, всі документи на житло у нас були там же, в квартирі. Зараз, можливо, їх уже і знищили. Єдине, що ми змогли зробити, це взяти у нотаріуса копію договору.
Міліція, зі слів сестер, у розслідуванні справи особливого ентузіазму не проявляє. Незважаючи на те, що вони писали заяву по ст. 190, "Шахрайство", правоохоронці наполягають, що це цивільно-правові відносини, і радять звертатися до адвокатів. Замість слідчого справою займається дільничний інспектор.
Майор міліції Коновченко Борис Миколайович, в.о. начальника сектору зв’язків з громадськістю, прокоментував ситуацію так:
- У нас головний підозрюваний на сьогодні
ріелтор Дмитро Гаркавий, який перепродав квартиру незаконно. Перший раз він поміняв її від імені старого власника, а вдруге - перепродав квартиру сестрам Біляєвим. Зараз ми його шукаємо, але поки що не знайшли.
Із точки зору нового власника,
Любаса Володимира Федоровича, у нього все законно. Дільничним він опитаний і пред’явив документи на власність квартири. Так як з боку нового власника немає ніяких правопорушень, сестрам Біляєвим ми порадили звертатися до суду у встановленому порядку.
Ми зв’язалися подзвонили за номером телефону, який було залишено сестрам у записці, щоб задати питання щодо власності на спірну квартиру. Молодий чоловічий голос повідомив, що не має ніякого відношення до квартири за вказаною адресою і взагалі не має ніякої нерухомості. А про історію про те, що він купив квартиру, у якої уже були власники, вперше чує. Втім, голос молодого чоловіка і відсутність зацікавленості розібратися у ситуації, чого ж це йому телефонують журналісти щодо квартири, про яку він ніколи не чув, довіри у нас зовсім не викликали.
Візит за вказаною адресою нічого не дав - квартира замкнута, і, схоже, всередині нікого немає. Розмова із всезнаючими сусідками біля під’їзду, на цей раз, на жаль, теж не допомогла. Про власників квартири не знає ніхто.
Зараз справою сестер займається
чернігівський юрист із багаторічним стажем ведення справ у сфері нерухомості Олександр Жилінський. Ми завітали до нього в офіс отримати коментар щодо справи.
- Із моїх джерел мені стало відомо, що подібні випадки в Україні вже були. Але у нас у Чернігові це вперше. Поки що це лише моє припущення, але, думаю, все це робилося за активної участі нового власника квартири. Мається на увазі відновлення правовстановлюючих документів для першого господаря, Бєльського Олександра Миколайовича, щоб потім він міг продати квартиру ще раз. Людина ця, Бєльський, не зовсім благонадійний, як потім ми дізналися - п’яниця.
Його хтось вів. Адже там треба дуже багато грошей, щоб відновити всі правовстановлюючі документи та заново зробити дублікати правовстановлюючих документів на квартиру. І зроблено це було протягом однієї доби, ще й з порушенням порядку черговості. Щоб це зробити, треба мати дуже добрих знайомих у Реєстраційній службі, які зроблять це.
У другій угоді очевидні незаконні дії продавця, який на цей раз уже продавав квартиру напряму. Якщо бути точним, він міняв квартиру моїх клієнтів на частину іншої квартири. Знаючи, що раз уже продав її.
Нами спочатку було подано заяву до Головного управління юстиції у Чернігівській області з проханням повідомити всіх нотаріусів Чернігова та області, щоб утрималися від посвідчення угод, що стосуються відчуження цієї квартири. Зараз на квартиру накладено арешт згідно ухвали суду, відтепер будь-які операції по відчуженню її неможливі.
Якби не звернення до адвоката і його активність, скоріше за все, сестри уже б стовідсотково розпрощалися із квартирою. На сьогодні юрист підготував позов до суду на продавця квартири і нового власника, і сподівається, що має шанси виграти справу на користь своїх клієнтів.
А читачам нашого сайту я хочу сказати лише одне: не будьте настільки безтурботними у таких серйозних речах, щоб не стати жертвою шахраїв. Остапи бендери існують, поки є їх довірливі жертви.
Богдан Гуляй
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.