Понедельник, 27 Апреля 2009 12:50 | Просмотров: 3861
Абсолютно безкоштовно. У доступній, зручній для кожного формі. Індивідуальний підхід. Можливість спілкування з носіями мови. Використання новітніх технологій. Без жодних зобов’язань. Без релігії.
Можу вас завірити, що це НЕ реклама, а список позитивних сторін англійського клубу, що діє у бібліотеці ім. Короленка.
Почалося все у далекі незрозумілі для сучасної молоді (і вже призабуті дорослими) 80—ті. Тоді працював клуб «Speakers». Шанувальники англійської мови збиралися в бібліотеці ім. Короленка і працювали над постановкою спектаклів англійською мовою за творами англійських і американських класиків, спілкувалися, проводили екскурсії містом. Керувала усім тим дійством і надихала його учасників завідуюча відділу документів іноземними мовами Інна Бачинська. Вона знає англійську, німецьку, польську, чеську та інші мови, під час засідань сама брала безпосередню участь у виставах. Свою безмежну енергію Інна Юріївна завжди спрямовувала у потрібне і корисне русло. Вже після роботи в бібліотеці ім. Короленка отримала посаду в бібліотеці при ООН, зараз проживає у Сполучених Штатах і пише книжки.
Після від’їзду керівника клуб припинив своє існування. Нове дихання, нову назву і нове обличчя, але зі старим приміщенням і такою ж доброзичливою атмосферою, клуб отримав у березні 2008 року. Величезну роль у його створенні і потім функціонуванні зіграв волонтер Корпусу Миру, американський письменник, мандрівник, журналіст, вчитель англійської та французької мов Джон Гай Лаплант.
Джон Гай Лаплант, хоча і виходець із французької сім’ї, сам народився в США і пропрацював все життя журналістом. «Всі телевізійники беруть свої новини з газет», — висловлюється Джон стосовно телевізійних новин і головної справи свого життя — написання газетних статей. За свою довгу і плідну репортерську діяльність він написав тисячі статей, але цим не обмежився і близько семи років тому став ще й професійним мандрівником: відвідав 29 (!) країн, серед яких Японія, Китай, Сінгапур, Перу тощо. Свої враження від мандрівок Гай Лаплант виклав у двох книжках — «Навколо світу за 75 днів. Один, чорт забирай» та «Навколо світу за 80 днів. Упс, 83!»
І ось два роки тому Джон стає волонтером Корпусу Миру. Стати волонтером непросто, кожен претендент проходить суворий відбір, включаючи медичний огляд, і тільки приблизно один з трьох бажаючих стає служителем міжнародної організації. Волонтер наперед не може обирати країну і не знає, куди його відправлять. Сам Джон думав, що вирушить до Алжиру, але потрапив до України.
У нього було декілька проектів у Чернігові, найприємніший з яких — створення двох клубів: любителів англійської та французької мов.
Влітку 2007 року, перебуваючи всього третій день у нашому місті, Джон сам знайшов бібліотеку ім. Короленка. Вона була першим місцем у Чернігові, що він відвідав.
Там він зустрівся з бібліотекарями відділу документів іноземними мовами: Іриною Колгановою , Надією Романенко, Тетяною Шумською і Вікторією Кашніковою. Енергії і завзяття у них виявилось не менше, ніж у багатофункціонального і невтомного Джона.
Як вже було сказано, засідання клубу розпочалися з березня 2008 року. Зацікавлених, готових до спілкування, навчання і розвитку людей, які стали членами клубу одразу після його створення, знайшлось аж 50. Кількість членів клубу невпинно зростає. І на це є вагомі причини. По—перше, професіоналізм Джона та інших його засновників. Вони створюють атмосферу, підбирають теми для обговорення, запрошують цікавих людей. По—друге, відкритість, доступність клубу: безкоштовні заняття без будь—яких обмежень, у тому числі вікових. Цікаво, що найменша учасниця засідань клубу — Катя, онучка директора бібліотеки, ходить всього лише у 5—й клас, але наполегливості в неї мінімум на 10—й. А найстарший член англійського клубу, Євгенія Калєнова, вже пенсійного віку, що не заважає їй володіти 7 мовами і вивчати 8—му. По—третє, бібліотека ім. Короленка надає у користування членів клубу найновіші англійські фільми і літературу мовою оригіналу, сучасні комп’ютери та ще багато іншого для комфортного вивчення іноземних мов. По—четверте, зручний час для зустрічей: щонеділі о 15.00.
У багатьох членів клубу я запитував про мету першого приходу до клубу і про результати після останнього візиту. Відповіді були різні, але для більшості головна мета — навчитися просто розмовляти або добре розмовляти англійською. Майже всі результатами задоволені.
Багато членів English—Speaking Club автоматично перейшли до Le Club Francais, який був створений через 8 місяців після англійського клубу. Подібного до Le Club Francais в нашому місті поки що не існує.
Часто запитують, чи можливо організувати, наприклад, польський, німецький, італійський клуби. Є шанс, що їхні пропозиції теж будуть втілені у життя.
Володимир Здор, "Чернігівські відомості", 22 квітня 2009 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.