GOROD.cn.ua

Віталій Гриць — депутат, у якого мозок ніколи не відпочиває

Віталій Гриць

Віталію Грицю у липні виповнилось 33 роки, корінний чернігівець. Закінчив школу № 3, брав участь та перемагав на обласних олімпіадах з точних наук. З відзнакою закінчив Чернігівський технологічний університет, навчався у професора Володимира Павловського на кафедрі «Електронно-обчислювальні машини, системи та мережі». Вважає, що інститут навчив його системному мисленню — систематизувати інформацію, аналізувати її і вибудовувати правильні алгоритми.

 

У даний час В. Гриць — президент телерадіокомпанії «Gold Future».
Віталія Гриця не можна не помітити. Поперше, через кремезну статуру. Подруге, через постійну посмішку на обличчі. Дещо дивно — людина, яка займається дуже серйозним бізнесом, депутат міськради, батько чотирьох дітей, а постійно посміхається. Чи то життя його таке солодке?
Віталію Юрійовичу, невже депутатське життя таке безтурботне, що можна увесь час посміхатись? Чи не тому ви пішли в депутати?— Я займаюся бізнесом зі студентської лави, і щоб чогось досягти, подолав багато перешкод. Дійшов висновку, що малий та середній бізнес потребує підтримки. Тому і пішов у депутати. А політичну силу обрав ту, яка найбільш послідовно підтримувала бізнес — БЮТ.
— Ви не змінили своїх поглядів на депутатські можливості за час перебування у депутатах?— Я докорінно змінив свої погляди на життя. Багато чого навіть не уявляв. Але думаю, що допомогу бізнесу я надавати можу, готовий до цього і по можливості надаю.

— А що ви вже зробили, про що можна було б розповісти своїм виборцям?— Я працюю у постійній комісії з питань комунальної власності та розвитку підприємництва й усім, хто до мене звертається за консультаціями  з розвитку бізнесу, допомагаю. Є у мене певні ідеї щодо комп’ютеризації послуг виконавчої влади: створити сторінки на сайті міськради, де розміщувати усі потрібні документи для громадян з того чи іншого напрямку. Щоб людина не отримувала стресів, вистоюючи в чергах. Сам, хоча і депутат, чекаю по півтори години і бачу, як це принижує людей.

Щодо допомоги, вважаю некоректним  розповідати, скільки витратив особистих коштів на ті чи інші загальноміські заходи, але це солідні суми. Якщо це для міста — нема питань, скільки б це не коштувало.

Для вас, як батька чотирьох дітей, мабуть зайвим є питання, що для вас головне — сім’я чи депутатська діяльність?— Робота. Я 12 років працюю майже цілодобово, без вихідних, і більше, ніж на 10 днів, з Чернігова не виїжджав. Не будеш працювати — не нагодуєш сім’ю. Але з іншого боку, погано у сім’ї — не зможеш працювати. У мене все добре.

— Як з вами зв’язатися пересічному чернігівцю?— Через громадську приймальню БЮТ по Щорса, 6, або у нашому офісі по Ушинського, 4. Якщо є проблема, яку важко вирішити — допоможу. Але гроші не даю. Можу дати «лопату» чи «вудку» і розповісти, що робити.

— Яка ваша оцінка діяльності депутатського корпусу?— Депутати тільки легітимізують рішення виконавчої влади. Роль депутата зведена до підняття рук, у кращому разі до написання запиту. А від одного конкретного депутата взагалі не залежить нічого.

— А що робити з тими, хто не працює?— Повторюю, при діючій виборчій системі усі голосують за партійні заклики, а від конкретного депутата нічого не залежить.

— Коли ви відпочиваєте, якщо працюєте цілодобово? І як?— Дійсно, мозок ніколи не відпочиває, і нічого не можу вдіяти. Іноді можу виїхати ввечері або в неділю на дві години на Снов, покупатись. Дозволяю собі півгодини на комп’ютерні ігри — «автосимулятори» та стратегічні — і військові, і економічні.


 
Спілкувався Аркадій Стежеринський  (газета "Чернігівські відомості" №32)

 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.