GOROD.cn.ua

Андрій Кисіль: «Наш спорт існує завдяки підтримці небайдужих…»

Андрій Кисіль
Чернігівська чоловіча команда з силових видів спорту щойно повернулася зі змагань, виборовши чотири призових місця на Чемпіонаті України з пауерліфтингу та жиму штанги лежачи, який проходив 26-27 березня в місті Кривий Ріг. Як живуть сьогодні наші чемпіони?

І чоловіків, і жінок приваблює фізично досконале тіло. Але що ж саме змушує деяких чоловіків більшість вільного часу проводити в тренажерному залі зі штангою в руках, я дізнавалася у президента міської федерації бодібілдингу, фітнесу та силових видів спорту Андрія Киселя:
«Матінка-природа наділила сильну половина людства стійким бажанням до перемог. Приміром, якщо з певних причин чоловік не обіймає керівної посади, а бажання спрямоване на підкорення «висот» не вщухає, - тут якнайкраще і стають у нагоді силові види спорту. В залі спортсмени конкурують один перед одним, намагаючись досягати кращих результатів».

Перемагає «спортивний апетит»

Основна мета тренувань для початківців полягає в коригуванні фігури. Згодом, під час тренувань, стає зрозумілим, які показники кращі для конкретної особистості, - силові або спрямовані на розвиток фізичної статури. Тільки стале бажання до тренувань є показником власних досягнень як новачка, так і досвідченого спортсмена. Деякі пауерліфтери (виконують вправи з піднімання штанги - Авт.), вже маючи певний успіху професійному житті, змінили не один спортивний зал у пошуках гідного тренера. Але, висловлюючись словами пана Киселя, «нагуляли справжній апетит» або жагу до тренувань лише під його керівництвом:
«Серед двадцяти членів федерації є і справжні «фанатики» своєї справи (чемпіони), і просто спортсмени, і майстри спорту міжнародного класу. Досягнення команди вимірюються перемогами на всеукраїнських та всеросійських чемпіона-татах. А що стосується «кузні кадрів», то за своє спортивне життя у цій сфері я набув чималого досвіду», - розповідає президент федерації.

Ще б пак! За два останні роки Андрій виховав вісьмох майстрів спорту і трьох майстів спорту міжнародного класу! Це дуже гарний показник з огляду на те, що, наприклад, майстер спорту міжнародного класу (МСМК) готується в середньому чотири роки, а майстра спорту (МС) Всеукраїнських змагань необхідно тренувати приблизно два роки (за умови дуже сильного бажання).
- Приміром, чернігівський спортсмен Борис Сташук, який прийшов до мене тренуватися два роки тому, сьогодні вже є двократним абсолютним чемпіоном України з пауерліфтингу.

Силовий спорт має свої особливості


Коли чоловік приходить до тренажерного залу, маючи за мету коригування статури (т. зв. бодібілдінг) досить часто в процесі тренувань виявляється, що спортсмен має здатність до силових видів спорту. Та й «красуватися» своєю статурою більшості чоловіків «прикольно» тільки, так би мовити, на початку кар'єри, а потім перемагає бажання підкоряти багатокілограмову штангу. Зі слів Андрія, поєднувати тренування з бодібілдингу та пауерліфтингу можливо, але недовго. Це пояснюється тим, що у разі довготривалого виконання силових вправ з пауерліфтингу виникає диспропорція між певними частинами тіла. А, згідно основного правила бодібілдингу, статура професійного спортсмена повинна мати ідеальні пропорції!
Так сталося і з Андрієм, який свого часу, будучи професійним бодібілдером, захопився спортом із «жиму штанги».

Серед членів федерації пан Кисіль є найтитулованішим: чемпіон світу, абсолютний чемпіон України та Росії з жиму штанги лежачи; майстер спорту міжнародного класу й абсолютний чемпіон України з пауерліфтінгу та бодібілдінгу (це далеко не повний перелік його спортивних заслуг).
Але найприорітетнішим напрямком діяльності для нього є популяризація силових видів спорту (регулярно проводяться змагання на міському рівні - Авт.) і тренерська робота.
А результати наших земляків на Чемпіонаті України, який щойно завершився у Кривому Розі, виявилися досить плідними (на змаганнях порівнюються показники спортсменів у одній категорії, - за вагою та віком):

У жимі штанги лежачи:

- II та III місце зайняли батько (44 роки) та син (15 років) відповідно Жукоцькі Сергій та Антон;
- здобув звання майстра спорту міжнародного класу (звання підтверджуються тільки на всеукраїнських змаганнях) та III місце Одарченко Сергій;
- здобув звання майстра спорту Кириличев Денис.

У змаганнях з пауерліфтингу отримав звання майстра спорту міжнародного класу та посів II призове місце Сташук Борис.

Першість міського рівня

- Андрію, як проходять змагання з силових видів спорту на міському рівні?

- Взагалі, вони бувають двох видів, - професійні та народні. Наприклад, у народних немає обмежень щодо часу (відмінністю професійних змагань є обмеження кожного підходу до штанги 1 хвилиною ) та складу учасників. Взяти участь у такому змаганні можуть всі охочі. Суть змагань полягає у вижиманні найбільшої кількості разів штанги з вагою, скажімо, 100 кг (на професійних змаганнях спортсмен замовляє у кожному підході вагу, яку, на його думку, він може підкорити). Вага штанги в народних змаганнях для всіх учасників єдина.

- Розкажіть, будь ласка, про своїх спортсменів...
- Колектив, можна сказати, унікальний, - представлений різними віковими категоріями. Наприклад, один з членів нашої федерації родом... з Ірану. Це - Амін Фаал. Він вже декілька років поспіль живе у Чернігові. А причиною зміни постійного місця проживання стало кохання, яке спортсмен знайшов у обласному центрі. Я познайомився з ним на міських змаганнях. А займатися «чоловічим спортом» Амін розпочав, ще перебуваючи в Ірані.
Втім, на відкриті міські чемпіонати, які проводяться в обласному центрі, з'їжджа-ється багато цікавих особистостей не тільки з Чернігівщини, а й з інших областей. Наприклад, на змаганнях, які відбувалися 12-13 березня, були присутніми представники силових видів спорту з міст Обухів, Прилуки, Ніжин, Козелець, Щорс та смт Седнів і Ріпки.

Фінансування бракує всюди - спорт яскравий тому приклад

- На Всеукраїнські змагання спортсмени їдуть за власний кошт?

- На жаль, це так. Основні витрати подорожей на чемпіонати складає проїзд (приміром, дорога до Кривого Рогу обійшлася у 260 грн.) та стартовий внесок на участь у змаганнях, власне, за рахунок яких вони і проводяться, становить 350 грн. Наш спорт існує завдяки ініціативі небайдужих
Деякі члени чернігівської команди (пауерліфтери та бодібілдери) в житті є успішними бізнесменами та громадськими діячами. Найчастіше саме вони виступають спонсорами міських змагань. Я теж за власний кошт допомагаю своїм спортсменам, тому що це моя улюблена справа і мій обов'язок.

- Представники яких професій у Вас тренуються?
- Найрізноманітніших: пожежник, приватний підприємець, масажист, торгівель-ний представник і багато інших. Наша команда дуже згуртована. Поза тренуваннями ми спілкуємося між собою. Наприклад, Денис Кириличев є дуже неординарною особистістю. Він - душа будь-якої компанії. Разом ми святкуємо дні народження та відвідуємо дискотеки.

Спорт - не тільки сила й краса, а ще й здоров'я

- Силові види спорту вимагають здорового способу життя...
- Так, перш за все дотримання дієти. Наш раціон харчування виключає смажені та жирні продукти. Наприклад, м'ясо вживаємо тільки запечене та відварне. До страв додаються лише рослинні олії, - тваринні жири й вершкове масло взагалі виключаються...

Тетяна Леонова, тижневик «Чернігівщина» №14 (289)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: спорт, бодібілдинг, фітнес, Андрій Кисіль, «Чернігівщина», Тетяна Леонова