GOROD.cn.ua

Юрій Чуйко: «Моє хобі стало професією»

Юрій Чуйко: «Моє хобі стало професією»
Насправді далеко не кожній людині щастить пов'язати свою роботу з хобі (тобто, улюбленою справою)... Лише небагатьом з нас вдається втілювати в життя свої творчі задуми, - на заваді тому можуть бути різні обставини. А от чернігівець Юрій Чуйко успішно долає всі перепони і, до всього, знаходить можливість впроваджувати в життя не лише власні мри та ідеї, але й задуми інших людей. Як це йому вдається? Виявляється, все просто...

Юрій народився і виріс в Чернігові. Мабуть, мало хто з нас може пригадати, коли вперше взяв у руки олівець, або щось намалював. Майже всі дітлахи полюбляють це робити. Але Юра присвячував малюванню набагато більше часу, ніж більшість малят. Пригадуючи шкільні роки, розповідає наступне: «Мені подобалося малювати карикатури на однокласників і вчителів, але кандидатами на дружній шарж найчастіше виступали дівчата. А одного разу через це навіть у халепу вскочив. Чергова карикатура на однокласницю виявилася настільки «вдалою», що наступного дня до школи прийшли батьки дівчини на відверту розмову зі мною».

Відповідальність за вихід стінгазет у школі, а потім і під час служби в армії покладалася теж на Юрія. В лавах збройних сил (ніс службу в смт Десна - Авт.) юнак плідно співпрацював з прапорщиком, який був художником. Саме він навчив Юрія техніці накладення олійної фарби. Під час армійської служби юнак здійснив і перші спроби в оздобленні інтер'єру, тобто дизайнерській праці.
От і вийшло так, що, не маючи спеціальної освіти Юрій, самотужки засвоїв мистецтво малювання й дизайну, - позаяк завжди мав власний підхід до справи. Щоправда, він зізнається, що шкодує про відсутність художньої освіти.

Але це не стало на заваді творчості, - картини Юрія користуються попитом (замовники з'являються постійно).
Певний час малювання та дизайн лишалися для нього лише хобі поза основною роботою. А він працював у групі спецпідрозділу «Титан» (супровід вантажів та готівки) і протягом 11 років охороняв «Чернігівське пиво» (у службі охорони «пивзаводу» останніми роками обіймав посади начальника зміни та бригадира охорони).

А три роки тому товариш запропонував Юрію освоїти аерографію.
Чоловіки самотужки набували знань щодо технології виконання аерографії й використовуваних матеріалів.

- З ким Ви співпрацюєте зараз?
- Я звик працювати сам, тому що можу відповідати тільки за якість своєї роботи.
Співпрацюю з майстром, який займається автосправою вже 20 років. Він дуже якісно готує автомобілі для аерографії.
Загалом процес нанесення малюнку (аерографії) на автомобіль складається з декількох етапів: насамперед розроблюється ескіз (виконується за допомогою комп'ютерних програм або за участю дизайнера) й остаточно затверджується. Потім автомайстер готує машину. На наступному етапі я наношу малюнок. Після цього виконується захисне лакування й полірування поверхні.

Час виконання роботи залежить від обсягу й складності малюнку (від 4 до 10 днів). А коштує це від 400 гривень.
До того ж, аерографія перетворює звичайну машину на ексклюзивну, а також підкреслює особливості характеру її володаря. Окрім естетичної краси аерографія надає ще одну перевагу, - захищає автівку від викрадення. Значно простіше поцупити машину, а потім позбутися її, якщо та не має «особливих прикмет».

Ще співпрацюю з будівельною бригадою, яка виконує ремонти приміщень. В ній є і дизайнер, послугами якого іноді користуюсь.
У приміщенні аерографія найчастіше виконується на стінах і стелі. Вдало підібране освітлення разом із об'ємним ефектом зображення дозволяє втілити унікальні дизайнерські рішення.
Такі проекти також узгоджуються із замовниками, переглядаються усі можливі варіанти ескізів у кольорі й деталях.

- Зараз у Вас є замовлення?
- Так, Аерографія користується попитом.
- Я знаю, що Ви займаєтеся доброчинністю, - розкажіть про це...
- Одного разу пролунав телефонний дзвінок і мене запитали у чи займаюся я доброчинністю? Пізніше з'ясувалося, що дирекція Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, який розташований у селі Хмільниця (Чернігівський район) придбала фарби для розпису стін будівлі й шукає спеціаліста для виконання оздоблювальних робіт, У цьому центрі перебувають дітлахи, які опинилися в складних життєвих обставинах. Від деяких з них батьки самі відмовилися, є і діти осіб, яких було позбавлено батьківства.

Для його маленьких мешканців я виконав дві аерографії великого розміру (на всю стіну).
Ніколи не відмовляю у допомозі, якщо маю час і можливість.
Більше року тому товариш-волонтер запросив мене до Чернігівського громадського об'єднання інвалідів «Шанс» провести урок малювання з дітьми. Наразі я займаюся з ними раз на тиждень. Відчуваю, що дітлахам потрібен мій досвід, тому що багато з них мають хист до малювання. А людям з особливими потребами, перш за все, бракує спілкування.

- Юрію, як Ви відпочиваєте?
- Я фанат риболовлі. Рибалка - це відпочинок від усього, - домашнього побуту, роботи й міста!
Затятий рибалка завжди повертається додому з уловом. Він - «профі» і знає де, коли й на що краще ловиться рибка великих і маленьких розмірів. (Юрій виїжджає рибалити навіть у зимові холоди на декілька діб. «Профі» має цілий арсенал необхідних пристосувань для ночівлі й приготування їжі на природі (навіть генератор та бензопилка присутні (!) - Авт.). Ну а про риболовецькі принади й заводити розмову не варто, - є все, чого тільки душа забажає!

- Розкажіть, будь ласка, про свою сім'ю...

- В свою дружину Світлану закоханий ще зі школи, - як кажуть, - знайомі вже «1000 років». Син нещодавно відсвяткував своє 18-річчя. Олексій вчиться в Чернігівському державному інституті економіки й управління. Здобуває професію інженера-будівельника.

- Олексій допомагає Вам у роботі?

- Допомагаємо одне одному: я йому - виконувати креслення, а він мені - впоратися з комп'ютерними програмами, які я застосовую в роботі.

Довідка:

Аерографія (від англ. Airbrushing) – це спосіб створення малюнку за допомогою спеціального розпилювача – аерографа на твердій поверхні. Найчастіше аерографія виконується: на автівках (або на автоаксесуарах), мотоциклах і шоломах, моторних човнах; у приміщеннях застосовується для розпису стін і стелі (дуже нагадує фотошпалери – Авт.), а також меблі та побутової техніки.


Юрій Чуйко

Тетяна Леонова, тижневик «Чернігівщина» №4 (279)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юрій Чуйко, аерографія, «Чернігівщина», Тетяна Леонова