Знайомимося з учасниками фестивалю «Червона рута»
Вторник, 27 Июля 2010 14:06 | Просмотров: 2007
Знайомимося з учасниками фестивалю «Червона рута»
Продовжуємо знайомитися з учасниками фестивалю «Червона рута». Коли журналіст звернулася до них із запитанням:
«Що для Вас в житті означає спів?», всі відповіли майже однаково, дослівно:« Спів - це моє життя!».
Переможець одразу у двох номінаціях, володар першого місця у номінації «Популярна музика» та учасник сікстету «Rain man» Євген Мацак, 22 роки, чернігівець.
- Працюю артистом хору імені Бортнянського в чернігівській філармонії та солістом в міському палаці культури. Маю музичну освіту. Навчався в Чернігові, спочатку в музучилищі, потім - в педагогічному університеті. Зараз життя нерозривно пов'язане з музикою. Сцена, виступи, концерти.
- Як Ви стали учасником сікстету? Колектив «Rain man» існує близько двох місяців. До створення сікстету, ми, його склад, разом працювали в хорі імені Бортнянського. Це наша перша участь у фестивалі й перша перемога.
Переможниця в номініціі «Поп-музика» Лідія Причепа, 16 років, чернігівка.
- Почала займатися музикою з трьох років, як заговорила, - так і співаю. Закінчила Чернігівську музичну школу №1 по класу вокалу. Завдячую перемозі у конкурсі своїй вчительці Савченко Олені Федорівні.
- Чим хочете займатися в житті?
- Це питання досі дискусійне. З одного боку, спів - хобі, з іншого, без нього жити не можу. Обожнюю конкурси й фестивалі. В першому конкурсі взяла участь у шестирічному віці.
- Що для тебе означає перемога?
- Сподіваюсь, що мене побачать/зрозуміють та захочуть почути.
Друге місце в номініціі «Поп-музика» посіла Катерина Сніжко, 26 років, уродженка смт Талалаївка.
- Працюю в талалаївській дитячій школі мистецтв, яка вже існує більше 40 років; Викладаю вокальні дисципліни, хорові й теоретичні. Співами займаюся все життя. Не зупинилась на музучилищі, навчалася в чернігівському педуніверситеті, а потім - в чернігівській філії Національної академії мистецтв України. Нещодавно закінчила навчання в магістратурі цієї ж академії з сольного співу.
Учасниця конкурсу Аліна Шпилька , 14 років, проживає у селі Прохори на Борзнянщині.
Співом займається з 6 років. Брала участь у конкурсах співу, які проводилися у містах Борзна, Ніжин, Київ, Чернігів. Бере уроки з вокалу в студії Чернігівського палацу дітей та юнацтва лише рік. Нині Аліна перейшла до 9 класу Про-хорської школи.
Юна вокалістка поділилася думками про творчу кар'єру:
- Я буду досягати своєї мети. Спів - для мене все.
Учасниця Валентина Тураш, 18 років, уродженка смт Куликівка.
- Займаюся музикою з п'яти років. Навчаюся в Національному університеті харчових технологій за спеціальністю «технолог харчової промисловості». Одночасно співаю. Через пару років, можливо, паралельно буду професійно навчатися ще й співу. Зараз займаюся в музичній студії при університеті, - не можу без пісні.
Учасниця поза конкурсом, володарка другого місця в номінації «Поп-музика» фестивалю «Червона рута» у місті Суми Казбан Анна, 18 років, уродженка міста Суми.
Співає з шести років, творча кар'єра розпочалася у дитячому ансамблі «Трулялята».
Нині Анна студентка Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вивчає китайську мову та літературу.
Ось і її коментарі:
- Для мене спів - задоволення, а не спосіб заробітку. Розумієте, коли людина навчається вокалу, наприклад, шість років, а потім стається так, що раптом втрачає голос... Щодалі? Я поміркувала й вирішила оволодіти певною спеціальністю. «Зірки» чудово співають, але, в основному, це не музика, а комерція. Артисти - підневільні люди. Я не хочу співати про «мусі-пусі». Мені дуже подобається так званий талановитий «неформат», наприклад, Джамала або Ніно Катамадзе. Про них практично нічого не чутно, але вони завжди будуть мати статус справжніх професіоналів, а не «попси».
Немає різниці, чи буду я на професійній сцені, чи ні, але я знаю, що для себе співатиму завжди, а - це головне.
Тетяна Леонова, тижневик «Чернігівщина» №30 (253)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.