Чи кожному відкрито двері до служби у внутрішніх військах?
Среда, 31 Марта 2010 17:29 | Просмотров: 5046
Чи кожному відкрито двері до служби у внутрішніх військах?
26 березня 3-й батальйон військової частини 3066 внутрішніх військ МВС України, який дислокується в Чернігові, відзначатиме професійне свято. То був привід поспілкуватися
з командиром батальйону майором Олександром Рибаком та з деякими бійцями-контрактниками.
- Олександре Анатолійовичу, з чого почалася історія підрозділу?
- У 50-60-х роках XX століття в Чернігові розміщувалися рота з охорони жіночої колонії та підрозділ з охорони чоловічої колонії. 13 лютого 1979 року вони наблизились до теперішнього місця дислокації.
Через три роки на базі роти був створений батальйон, в який, окрім роти, входили: взвод з охорони жіночої колонії, взвод з охорони колоній в селищі Домниця, підрозділ з охорони ЛПТ в Новгород-Сіверському та рота охорони колонії в селищі Макошине.
У 2001 році на базі батальйону була створена військова частина 3062, яка складалася з двох рот - стрілецької, що конвоювала засуджених та охороняла їх під час процесів, та міліцейської роти, яка спільно з міліцією охороняла громадський порядок в Чернігові.
З січня 2010 року обов'язки командира батальйону виконую я.
- Які обов'язки вашого підрозділу?
- Частина виконує такі завдання, як: судове конвоювання, конвоювання засуджених до ізолятора та апеляційного суду, конвоювання спецконтингенту (засуджених та підсудних) із залізничного вокзалу до слідчого ізолятора № 31 та жіночої колонії №44, від слідчого ізолятора до Макошинської виправної колонії № 91. Здійснюємо екстрадицію на обмінний пункт у Нових Яриловичах для здійснення обміну з Республікою Білорусь.
За заявкою начальника УМВС військовослужбовці можуть виконувати маршрутні патрулювання в Чернігові, а це - 29 самостійних маршрутів патрулювань центром міста.
Відділ автопатрулювання, який несе службу на автомобілях, виконує завдання з відпрацювання сільської місцевості. До речі, ми тісно взаємодіємо з чернігівським райвідділом міліції, тому виїжджаємо в район як мінімум раз на місяць.
Проводимо відпрацювання селищ, спецоперації, спрямовані на покращення криміногенної обстановки в навколишніх селах: патрулюємо, перевіряємо документи, здійснюємо реєстрацію вогнепальної зброї, профілактично-роз'яснювальну роботу. До речі, з початку року «вевешники» взяли участь у розкритті 126 злочинів, за адміністративними правопорушенням затримали 789 осіб, за підозрою у вчиненні злочину - 13 осіб та розкрили 6 злочинів, вилучили 5 одиниць вогнепальної і 3 газової зброї.
В нинішніх умовах патрульним стало дещо складніше працювати в місті, бо, самі розумієте, зараз основні правопорушники - молоді люди, які виросли в умовах правового нігілізму, через що відчувають безконтрольність, а подекуди й агресивно налаштовані, в тому числі, і проти міліцейської форми.
- Які перспективи у військовослужбовця за контрактом?
- Якщо рядовий контрактник добре себе зарекомендував, він може бути направлений до нашого навчального закладу у місті Золочів, після якого його ставлять на сержантську посаду.
Зарплата рядового складає лише 1200 гривень, але з кожним роком служби вона збільшується. Перший контракт укладається на три роки, після його закінчення військовослужбовець вже отримує 1350 гривень. Сержант після кількох років служби може стати прапорщиком, а той, у свою чергу, отримати офіцерські погони. Якщо людина має мету, має позитивні показники, тоді все буде добре.
95% особового складу підрозділу - контрактники. Вони краще несуть службу, є професіоналами, розуміють, що з них вже і спитають по-іншому. У контрактника інше бачення життя - ця людина має сім'ю, дітей, чітко знає, що йому потрібно.
- Чи кожному відкрито двері до служби?
- У кандидата має бути відмінне здоров'я (в тому числі, і психічне), велику увагу ми приділяємо фізичній підготовці. Кандидат спочатку здає нормативи з фізпідготовки. Якщо - на «добре» або «відмінно», допускається до іншого етапу випробування та тестування. Також ми даємо запит щодо усіх характеристик, які можуть його стосуватися, наприклад, - жодних зв'язків з криміналом або іншого «бруду».
Прапорщик-кінолог
Під час спілкування з бійцями-контрактниками я познайомилася з
прапорщиком Дмитром Маслюком. Ось що він сказав: «Досить цікавою є робота зі службовими собаками, чим я займаюся. Вони професійно дресировані, тому поява з ними в громадських місцях не створює якихось додаткових проблем. Собаки, як і військовослужбовці, мають свої нормативи, і мають їм відповідати, - якщо цього не відбувається, тоді ані інструктор, ні його пес не допускаються до служби. Такі собі екзамени... Собака хоча й має добру пам'ять, але йому все ж таки треба періодично нагадувати певні нормативи, щоб команди не забувалися. Службові пси мають свій певний вік, при досягненні якого чотириногих «списують». На «пенсію» собаки йдуть у віці
від 8 до 10 років, їх потім віддаємо порядним людям охороняти садибу чи дачу».
Старшина-вихователь
А ось що каже
старшина Сергій Деркач: «В батальйоні я займаюся з особовим складом, виховую молодих бійців, гартую їх заняттями з фізичної і вогневої підготовки. Основний акцент іде на щоденну фізичну підготовку.
В роботі вистачає стресів, тому в батальйоні є спецкімната розвантаження, де офіцер-психолог працює з нами. Стрес знімаю, як і переважна більшість чоловіків, - на вихідних їжджу на риболовлю, люблю футбол. За стільки років уже прилаштувався до обставин і все якось само проходить.
У новоприбулих бійців ми намагаємось формувати якості справжньої людини і професіонала. Маємо свою методику навчання - перед виїздом ретельно підбираємо вартових, командир роти визначає, хто з ким піде. Новачкам все показуємо, розказуємо, вже потім на практиці використовують свої набуті при навчанні навички та вміння».
Майор Рибак
Ксенія Галько, тижневик «Чернігівщина» №13 (236)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.