Вашій увазі пропоную ще одне інтерв’ю з гуртом яким Чернігів може пишатися - «ШиZo». До того ж вони стали переможцями конкурсу «Слухай Че». На зустріч прийшов Сергій Проценко (саксофоніст), Сергій Легкобит (вокал), Роман Олещенко (трубач). А на запитання відповідав Сергій Проценко.
Довідка: «Група Широко Закриті Очі» (ШиZО) утворилася у вересні 2002 року, але вже є досить добре відомою в рок-середовищі України. Повноцінні концертні програми, як у клубах, так і на великих відкритих майданчиках країни, участь у численних фестивалях і конкурсах засвідчили високу професійність і неординарність їхньої музики.
– Як справи? Чим наразі займаєтесь?
– Наразі у нас менш активна діяльність. Тому що наш басист присвячує більше уваги іншому київському проекту. Тож можна сказати, що у пошуках нового.
– Що для вас проект «Слухай Че»?
– Промоушн. Ми – невід’ємна частина цього напрямку, більша частина цього руху. Минулого року проігнорували і про це навіть у газетах писали. «Слухай Че» - це хороша ідея. Диск повинен розповсюджуватись по всій Україні. В Чернігові багато хороших музикантів. Можна сказати, що у нас «музичне місто». Адже багато відомих музикантів, саме вихідці з Чернігова.
– Як можна назвати стиль в якому ви працюєте?
– Рок. Хоча, пор стиль мають інші казати, наприклад, критики. Напрямок - це синтез смаків, впливу іншої музики, яку ми слухаємо.
– Чому саме ваш гурт так називається і що це означає?
– Колись ми виступали на площі й з натовпу доносились звуки «ши-зо». От і вирішили так назватись. До того ж на честь однойменного фільму.
– Опишіть свого слухача.
– Йому від 5 – 105 років. Від 5-ти – це наші діти. А 105 років чоловікові, який живе в горах і слухає нашу музику. Він нам відгуки пише. Коли ми знімали одне з наших відео, то в ньому участь приймали люди похилого віку. Їм більше 80-ти, але вони молоді душею!
– Ви слухаєте свої пісні?
– Дурний смак слухати свої пісні.
– Наскільки мені відомо, то всі учасники «ШиЗО» мають музичну освіту. Кажуть, що вона якось мірою «вбиває» у людині музиканта. Що скажете з цього твердження?
– Наша освіта розширює коло слухачів. Пишемо матеріал як для собі подібних, так і для любителів. Наприклад, в одній композиції маємо цитату Чайковського з «5-ї симфонії». І на одному з концертів, де ми її виконували, був чоловік з музичною освітою. Опісля виступу він підійшов з відгуком і зауважив, що помітив уривок з «5-ї симфонії».
– Як святкували Новий рік?
– Окремо. У кожного з нас сім’я, діти…
– На які гурти рівняєтесь/берете приклад?
– «Моральний кодекс», “Muse”, “Ska-P”…
– Як ви ставитесь до критики?
– Критика – це привід до роздумів. Головне, аби це було «по суті», а не переливання з пустого у порожнє. Також вона має бути конструктивна й основана на порадах.
– Розкажіть, будь ласка, про плани на майбутнє.
– Реалізувати свої амбіції у житті.
Тетяна Контрабасова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Тетяна Контрабасова, «ШиZО»