Указом Президента України Євгена Івченка нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня, відзнакою «Захисник України - герой Прилуцької громади».
Івченко Євген Анатолійович народився 1 липня 1987 року, прилучанин.
В 1 клас пішов до школи №9. Дуже активний, непосидючий, веселий, невеликого зросту, навчався добре, боровся за справедливість, заступався за слабких. Себе теж не давав образити. І за сестру міг побитися, хоча сестра Надія старша на рік.
Брав активну участь у житті школи. На все мав свою думку.
Закінчивши 11 класів, не захотів вступати до університету, мотивуючи це тим, що ще не визначився із професією. Пішов навчатися на робітничу спеціальність до Прилуцького професійно-технічного училища. По закінченні його писав диплом і говорив: «Це підготовка до інституту». А навчаючись ще у школі, отримав права на водіння легкового і вантажного автомобіля.
Любив військову підготовку і дуже хотів до армії. Служив у Києві при національній академії Оборони України в автомобільній роті. А після повернення зі служби вступив до Ніжинського педуніверситету на заочне відділення за спеціальністю «соціальний педагог і психолог». Саме в цей період життя захопився філософією, почав писати вірші. Паралельно з навчанням працював.
Був активним учасником Майдану.
З’явилися плани на майбутнє. Та й життя не стоїть на місці. Працював, допомагав батькам, влаштовував своє життя. Дуже потоваришував з племінником Арсенієм. У них були довірливі стосунки. Євген був хорошим сином, добрим братом і незамінним дядьком. Був веселим і любив життя. Усім цікавився, мав багато захоплень. У дитинстві опановував акробатику і жонглювання. Цікавили машини, навіть навчився вишивати, в’язати, випалювати. Захоплювався філософією, писав вірші, багато читав. Любив класичну музику, говорив, що вона розкриває душу людини, а «важка» музика - знімає напругу. Любив тварин. Тому домашній улюбленець завжди найпершим відчував його прихід.
Та війна 22-го року перекреслила всі сподівання, думки і плани. Не вагаючись, Євген пішов захищати країну. Він три рази ходив до військкомату, щоб його забрали до війська. Спочатку проходив навчання у М.Дівиці. У травні 2022 року перевели на Сумщину. Потім ротація, механізована бригада, Черкаси, Запоріжжя...
Євген Івченко був командиром 2 відділення 1 стрілецького взводу 1 стрілецької роти стрілецького батальйону військової частини з позивним Кракен. Женя був відповідальним, поважав побратимів, цінував їх. Тому, незважаючи на поранення руки, яка ніяк не загоювалася, і сім контузій, пішов на завдання, не знаючи, що воно буде останнім.
І ось перед очима батьків останнє відео, яке залишив Женя, спілкуючись із ними через мережі. Тут він Воїн з великої літери: гарний, статний, урівноважений, мужній, із краплинкою суму в очах і втомою в серці. А найголовніше - живий і здоровий. Він передає привіт, найкращі побажання своїм рідним та батькам. Розповідає, що ненависна куля потрапила йому прямо в голову, яка була захищена каскою. І врятувала його мамина молитва, яку він відчував там, далеко від дому, на полі бою. Говорив, що не може не захистити свою сім’ю, батьків, сестру, племінників, бо вони для нього найдорожчі і єдині. І навіщо тоді жити, якщо ховатися. Він був справжнім патріотом неньки-України (так назвав свою Батьківщину на відео востаннє).
Але там, де він захищав країну, свою сім’ю, всіх українців, було справжнє пекло. Навіть молитва найріднішої матусі не змогла протистояти смерті справжнього воїна, мужнього командира.
29 січня 2024 року Євген Івченко прийняв останній бій. Він героїчно загинув у бою, серце його зупинилося назавжди. Через кілька тижнів, уже мертвого, ризикуючи своїм життям, під обстрілами дронів побратим Анатолій виніс тіло командира. І батьки та рідні змогли з почестями поховати свого сина. Вони дуже вдячні Анатолію за людяність і доброту.
Ховали хороброго воїна Євгена Івченка 17 лютого 2024 року.
...Все в будинку нагадує про Женю. А серце болить, бо більше ніколи не відчуємо його запаху, не почуємо: «Мамулічка, я вас люблю».
Сестрі його не вистачає, немає близької людини — братика.
Коли на серці біль і туга, включаємо відео з Женею і плачемо, слухаючи його голос. Він говорить: «Якщо я загину - живіть за мене».
А в день його загибелі до двору прилетіла зграйка горлиць, хоча до цього, крім горобців і синичок, нікого не було. То, напевно, душі його і побратимів прилітають.
Джерело: "Прилуччина + Прилучаночка", Надія ЧЕМЕРЕСОВСЬКА
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.