Пропонуємо нашим читачам інтерв’ю з лауреатом Міжнародного літературного конкурсу, ученицею 11 класу Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 Вікторією Головко.
Вікторія навчається у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 останній рік. Нещодавно вона повернулася з Києва, де були підведені підсумки Міжнародного конкурсу дитячої творчості «У пошуках літературних талантів». Напередодні Дня української писемності вдалося більше дізнатися про участь у такому масштабному заході.
- Вікторіє, як ти потрапила на цей конкурс?
- Не повірите, але зовсім випадково! 24 травня, у день свята останнього дзвоника, моя вчителька, І.М. Головко, вона ж і мама, повідомила, що на сайті в інтернеті разом з колегою О.М. Терещенко знайшли цікавий конкурс для обдарованих дітей, які пробують писати поезію й прозу. Роботи приймаються до 31 травня, і вже вчителі зареєстрували деяких учнів. Запропонували і мені. Спочатку я відмовилася, адже часу було зовсім мало, конкурс вимагав заповнити заявку, взяти дозвіл батьків на публікацію особистих даних, копію документа про народження, правильно оформити роботу..Але потім уважно опрацювала Положення про конкурс та за 3 дні до закінчення прийому робіт відправила матеріал у двох номінаціях - поезія і проза.
- Чи сподівалася на успішний результат?
- У душі хотілося, щоб мене помітили. Коли на сайті побачила, з яких областей надходили роботи, учні яких навчальних закладів України брали участь, - спеціалізовані школи, гуманітарні ліцеї, гуртківці літературних студій, - надія на перемогу зникла. До того ж, свої роботи надіслали ще й діти українських діаспор з-за кордону: Канади, США, Ізраїлю.
- Які почуття були, коли ти дізналася результат?
- Журі працювало 4 місяці. Надійшли 138 робіт. Учасників не розділяли на вікові категорії, і це зменшувало шанси на перемогу. Журі отримали самі роботи без наших особистих даних, і тільки після підпису у протоколі, за 2 дні до виготовлення дипломів розкодували прізвища. Нагороджено всього 15 учнів - 7 у номінації «Поезія» і 8 у номінації «Проза». Коли 4 жовтня прийшло повідомлення на електронну адресу про те, що мене запрошують у м.Київ на нагородження, я була неймовірно щаслива!! Аж заспівала від радості! (сміється)
- Кому ти завдячуєш таким вагомим успіхом?
- У першу чергу, своїм педагогам - наставникам: вчителю української мови та літератури Н.О. Топтун та вчителю зарубіжної літератури І.М. Головко. Але не можу не подякувати улюбленій першій вчительці С.В. Дробязко! Це вона ще в початковій школі підбирала такі завдання на уроках читання, мови, аби ми розвивали творчі здібності, вміли чітко висловлювати свою власну думку. Саме в початковій школі я почала свої перші літературні проби пера! Це були казки про персонажів, яких я вигадувала та малювала! (сміється).
- Чи мала ти раніше досягнення у конкурсах? Яких саме?
- Так, ще з 5 класу щорічно брала участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської творчості імені Тараса Шевченка( І місце у ІІ етапі тримала впродовж 6 років, була перемога і в ІІІ етапі) Готувала мене до конкурсу Н.О. Топтун.
Була переможцем ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж , брати мої» 2018( І місце), 2020( І місце), 2021(ІІ місце) (керівник - І.М. Головко) У Регіональному конкурсі «Стежка до Тараса» тричі здобула призові місця : 2019 - І, 2020 - ІІІ, 2021 - ІІІ (керівник - І.М. Головко)
Особливо «врожайним» для мене став 10 клас. Окрім цих конкурсів, спробувала себе ще й в Регіональному конкурсі «Розум - фест», що проводився у Батурині на батьківщині останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Посіла ІІ місце у номінації «Слово». Успіхом завдячую керівникам А.О. Кресан, І.М. Головко. Але найбільш результативною для мене стала перемога (І місце) в обласному етапі Всеукраїнської історико - краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина - Україна» під керівництвом мого улюбленого вчителя Ж.В. Кресан. У заключному ІІІ всеукраїнському етапі посіла ІІ місце!
- Тебе відзначила Національна Спілка письменників україни, а нагороду ти отримала у Будинку письменників на вул. Банковій,2. З ким із цікавих людей познайомилася особисто?
- Цей момент я ніколи не забуду! Перед нами виступали члени журі конкурсу - український письменник -меценат Микола Хомич, який подарував власну книгу з автографом, директор Новоград-Волинського ліцею№1 імені Лесі Українки(Житомирська область), письменник Юрій Рошка, який мені вручав нагороду, письменниця Тетяна Фольварочна, голова Київської письменницької організації НСПУ Марія Морозенко. Я стала Лауреатом конкурсу у номінації «Проза». Було дуже приємно, що прозвучала на цьому конкурсі назва мого міста і моєї школи!
- Про що ти писала у своїх конкурсних роботах?
- Це те, про що болить не тільки мені. Оповідання, нарис про події російсько-української війни, про наших сучасних героїв, яких народив час...Також подала філософське есе про роль сучасного телебачення у формуванні життєвої позиції молоді. Подавала і поетичні твори, але проза виявилася більш потужною, ніж поезія. З творами переможців можна буде ознайомитися у альманахах, літературних виданнях України( так нас запевнили), а ще - на сайті конкурсу у facebook.
- Які маєш плани на майбутнє? Мабуть, вступатимеш на журналістику?
- Ні (сміється), свою майбутню професію хочу пов'язати з театром та кіно, і літературна творчість мені в цьому допомагає. Після закінчення школи вступатиму на факультет драматичного мистецтва або режисури драми в Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Карпенка - Карого. Хочу, щоб зі сцени лунало українське слово, щоб його чули й шанували далеко за межами нашої держави.
- Що ти побажаєш сьогодні своїм молодшим друзям?
- Звичайно, старанно вчитися, досконало вивчати рідну мову, дослухатися до порад вчителів- наставників, використовувати ті чудові можливості, які створюються у навчальному закладі для розвитку дитячої обдарованості. Не скажу, як в інших школах, а в моїй ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 усе робиться для того, щоб жоден учень не залишався без уваги. Щиро вдячна за батьківську турботу нашому директорові Сергію Віталійовичу Ни-концю, заступникам директора Надії Павлівні Кононенко, С.А. Левченко( вони теж мої вчителі!), які заохочують нас до участі у предметних олімпіадах та учнівських конкурсах, пишаються нашими успіхами! Вітаю усіх нас, українців-патріотів, з Днем української писемності та бажаю нам і нашій державі мирного неба і процвітання!
Ніжинська міська газета «Вісті» №43 (1369) від 5 листопада 2021, Кость Червень
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.