GOROD.cn.ua

Відпочинок у Криму очима журналістки

Відпочинок у Криму очима журналістки

Середина літа. У розпалі пора відпусток. Охочих залишатись у душному місті мало — всі намагаються вирватись подалі, на свіже повітря. От тільки розмір гаманця суттєво обмежує наші можливості: не кожен може потрапити у теплі краї. А той, хто все ж таки, не дивлячись ні на що, вирішив зануритися у море, має обирати: чи їхати за екзотикою на «береги турецькі», чи обирати рідний і давно знайомий Крим. Оскільки далекі палестини мені явно не по кишені, вирішила з’ясувати, чим сьогодні живе Крим та скільки треба мати грошей пересічному туристу, аби провести відпочинок з користю і за прийнятною ціною.

Безумовно, той короткий термін, що ви відвели собі на відпочинок, треба використати максимально і встигнути подивитися якнайбільше. Для цієї мети, звичайно, найкраще подорожувати автомобілем. І не біда, що ви не маєте власного авто, його можна взяти напрокат.
В останні роки ця послуга стала популярною. Правда, з її доступністю можна посперечатися. Вартість прокату залежить не лише від класу автомобіля, але і від періоду, на який ви його берете. Чим довший термін, тим більша знижка на основний тариф. Все, що вам потрібно — особистий паспорт, водійські права та мінімум 200 доларів для задатку. Вартість прокату найдешевших машин (економ—клас) від 27 до 45 євро на добу, машини класу люкс обійдуться вам від 180 до 275 євро на добу (задаток тут чималий — від 2000 євро). Будьте готовими до того, що ціни на бензин у нашому регіоні можуть суттєво відрізнятись від кримських (для порівняння, бензин А—95 у нас коштує майже на гривню дешевше).

Звичайно, якщо ви не розраховуєте на додаткові витрати — доведеться використовувати громадський транспорт. А втратите пильність — пригоди можуть початись ще у потязі. Постійно слідкуйте за багажем, здавайте речі до камер схову. Не довіряйте чужим людям дивитись за своїми сумками — такий «охоронець» може зробити валізкам «ноги», не встигнете ви зникнути за рогом.
У Криму практично всі дороги до лагідного Чорного моря йдуть через Сімферополь, саме він зветься воротами Криму. Звідти у літній час відправляються автобуси до приморських міст з інтервалом у 15—20 хвилин, ціни досить гуманні. Але найперша складна задача, що очікує вас на півострові — стіна таксистів, котрі вишукують жертв прямо на пероні залізничної станції. Не встигнете вийти із вагону, як ці спритнки кинуться вам під ноги, моментально схоплять сумки та запропонують доїхати «дуже дешево» у будь—яку точку Криму. Із кожним вашим кроком «найдешевша» ціна падає, і водій надає вам унікальну нагоду доїхати «майже за безцінь». Не варто забувати, що зазвичай така сума у 2—3 рази більша за ту, що пропонують міські таксисти, а поруч є автостанція.

Некоронована столиця південного берегу Криму

Це місто відоме далеко за межами півострова. Іноземці можуть не знати, де знаходиться Крим, але кожен із них закиває та посміхнеться, коли почує про Ялту. Цей гостинний курорт радий кожному. Засумували за зимою — ласкаво просимо на льодове шоу «Ялта Iсe». На центральній набережній встановлено унікальний льодовий каток і трибуни на 2 тисячі місць. Як повідомила актриса і ведуча шоу Анастасія Заворотнюк, дійство відбуватиметься двічі на тиждень, причому зірковий склад учасників буде постійно змінюватись.
Готелі у Ялті, як правило, недешеві, особливо на набережній. Мінімальна ціна двомісного номера у липні—серпні — 100 доларів, люкс — від 300 доларів. Найдешевші місця для ночівлі можна знайти від 30 грн. за добу, сервіс буде відповідної якості. Проте не лише Ялта, а й її околиці цікаві для туристів. Неподалік від Ялти знаходиться Нікітський ботанічний сад, де зібрана унікальна колекція рослин, вхід до парку обійдеться вам у 12 грн., для дітей — вдвічі дешевше. Також ви можете всього за 20 хвилин піднятись по найдовшій у Європі канатній дорозі на плато Ай—Петрі. Квиток в один бік коштує 40 грн.
Від ялтинського автовокзалу ви швидко дістанетесь до унікального пам’ятника архітектури першої половини ХІХ ст. — Воронцовського палацу, що знаходиться біля підніжжя Ай—Петрі в Алупці. Пишна, але водночас витончена будівля вражає вже не перше покоління любителів прекрасного. Вхід до музею коштує 40 грн., за таку ж ціну ви також зможете послухати цікаві розповіді екскурсовода.

Найдемократичніший курорт


Алушта — сьогодні найдемократичніший курорт ПБК. Проте кількість отриманих тут вражень задовольнить навіть дуже вимогливих. Нудьгувати точно не доведеться: вам запропонують дозвілля починаючи від прогулянки на теплоході (середня вартість подорожі — 50 грн.) і закінчуючи багатоденним походом у гори. До слова, Алушту визнано другим містом на території всієї України, як найбільш чисте — унікальне поєднання гір, моря та відсутність промислових гігантів утворює прекрасний клімат. Навіть Ялта у цьому рейтингу йде після Алустона (така назва вперше зазначена у роботі візантійського історика ще у 5 ст. н.е). Знайти житло у курортному містечку не проблема. Тут за 50 грн. на добу з однієї людини можна знайти всі умови: душ, туалет, кухня на поверсі, за вищу ціну всі зручності будуть у вашому номері. Багато місць є і у приватному секторі — тут можна зняти кімнатку за 200 грн. з родини. Для порівняння наведу деякі ціни на овочі та фрукти в Алушті: абрикоси там продаються по 23 грн. за кілограм, персики — 30 грн., дині — 13 грн., картопля — 5 грн., помідори — 8 грн., виноград — 20—25 грн. Проте не варто забувати, що у супермаркетах подалі від набережної ціни будуть набагато дешевші, у більшості навіть такі, як і в Чернігові.

Тетяна Грабовець, тижневик «Чернігівські відомості» №29 (957)

 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Крим, море, Тетяна Грабовець