GOROD.cn.ua

Що може розказати про людину її почерк? (відео)

Кожного року 23 січня весь світ святкує День ручного письма. Його заснували, щоб нагадати про унікальність кожного почерку. Наука, що вивчає каліграфію у різних людей та шукає їх зв’язок з індивідуальністю, це графологія. Більшість чернігівців запевняють, що не стикалися з цією наукою, але чули про неї.



У Чернігові в експертно-криміналістичному центрі МВС України працює команда почеркознавців. До них звертаються, щоб ідентифікувати підпис, рукопис чи текст. Як саме проходить цей процес, розповіла завідувач відділення Неля Тимофеєва.

Неля Тимофеєва, завідувач сектору почеркознавчого дослідження, технічного дослідження документів, відділу криміналістичних видів досліджень Чернігівського науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України: «Основними завданнями почеркознавчої експертизи є встановлення конкретної особи, яка виконала підпис і записи, також встановлення, чи не змінювала особа свій підпис. Для того, щоб провести якісну почеркознавчу експертизу, експерту повинні надати досліджувальний об’єкт, а також достовірні зразки, і чим їх більше та краща якість, тим краще для експертизи».

Вона наголошує, що кожна експертиза, це ціла історія. Пані Неля поділилися з нами однією: «Коли мати була на заробітках за кордоном, а дочка в цей час продала квартиру. І коли мама приїхала, то виявилось, що їй нікуди йти. І ось тоді ми дуже довго встановлювали підпис. Бо коли схожі почерки, це дуже тонка робота, ти дивишся і бачиш, що наче одна і та ж людина виконувала. Але все одно у кожної людини є свій письмовий руховий навик, тобто свої рухи, свої початки, закінчення. Тобто свої нюанси, коли ми можемо ідентифікувати конкретну особу».

Коштуватиме подібна експертиза від 900 до 6000 гривень, в залежності від рівня складності.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Неля Тимофеєва, почерк, «Новий Чернігів»