Сьогодні, 14 грудня в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція на тему «Про стан призначення субсидій на Чернігівщині з урахуванням змін у законодавстві».
Постановою Кабінету міністрів від 17.10.2018 №841внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою від 21.10.1995 №848. Тобто на сьогодні в Україні вдосконалено умови оформлення допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг.
Враховуючи внесені зміни, управління соціального захисту населення області з початком опалювального сезону автоматично без звернення громадян перерахували житлові субсидії 101 500 домогосподарствам. Загалом житлові субсидії в області отримують 159 000 домогосподарств.
Директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Олег Русін розповів про нововведення наступне.
- З 1 жовтня 2018 року право на допомогу мають родини, якщо не загальна, а опалювальна площа їх житла не перевищує 120 м2 для квартири та 200 м2 для індивідуального будинку.
В окремих випадках, у разі, якщо член домогосподарства не має доходів через складні життєві обставини - субсидію має право призначати Комісія з питань призначення житлових субсидій:
- в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні, які мають довідку від лікаря;
- онкохворі за наявності висновку ЛКК.
Тепер при розрахунку житлові субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.
Субсидію на загальних умовах можуть отримати громадяни, які мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) з вини роботодавця.
Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу.
З 1 жовтня 2018 року субсідіант має сплачувати не суму обов’язкового платежу, а вартість фактично спожитої послуги, якщо ця сума менша обсягу обов’язкового платежу.
Без обов’язкової сплати єдиного соціального внеску субсидію можуть отримати:
- безробітні в сільській місцевості, райцентрі, смт;
- безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;
- громадяни, які працюють за кордоном та сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально (в Україні домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати субсидію на загальних умовах).
Якщо субсидію на 2018-2019 рік уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління у жовтні розрахує автоматично.
Крім цього, на даний час управління соціального захисту населення розпочало виплату монетизації невикористаних сум субсидій.
До управлінь соціального захисту населення подали заяви для отримання компенсації 70,2 тисяч отримувачів на суму 44.4 мільйона гривень.
Нагадуємо, що в усіх управліннях соціального захисту населення працюють телефони гарячих ліній, за якими громадяни можуть отримати кваліфіковані консультації, зокрема у профільному Департаменті за номером (04622) 5-60-97.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.