GOROD.cn.ua

З 10 по 14 грудня ДАБІ проконсультує чернігівців з питань «будівельної амністії»

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права” Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року    № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» передбачено проведення протягом 10-14 грудня ряду інформаційно-роз’яснювальних заходів (навчань, бесід, екскурсій,  висвітлення у соціальних мережах тощо) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

 
Державна архітектурно-будівельна інспекція України (далі – ДАБІ)  в особі територіального представника в Чернігівській області – Управління ДАБІ у Чернігівській області (далі- Управління) також вносить свій вклад у реалізацію і захист прав людини у своєму сегменті суспільних відносин. 
 
Відповідно до 47 статті Основного закону –Конституції України: кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. 
 
За час незалежності України з різних причин, часом які не залежали від громадян – необізнаність у своїх правах, бюрократичні перепони, суперечності в нормативно-правових актах громадяни будували житло без дозвільних документів, і як наслідок збудовані об’єкти набували статусу «самочинного будівництва» - громадяни не могли оформити право власності на побудоване житло.
 
З метою дотримання норм Конституції Держава йшла назустріч громадянам і намагалась допомогти реалізувати своє право на житло. Інструментом держави у вирішенні цього питання були так звані «будівельні амністії» - нормативно-правові акти які дозволяли легалізувати право на збудоване житло, в різні часи дані «амністії» мали свої особливості.
 
Знаходячись на шляху євроінтеграції та спрямування політики держави до Європейских цінностей і прав людини, наказом Мінрегіону № 158 від 03.07.2018 затверджено «ПОРЯДОК проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт». Це і є чергова «будівельна амністія» метою якої є втілення в життя одного з основних принципів прав людини: права на житло. 

Основними постулатами амністії є:
безстроковий характер; 
відсутність штрафних санкцій;
безкоштовне заповнення та надання документів до органів архбудконтролю.
 
Спеціалістами Управління ведеться постійна консультація замовників і інших учасників ринку з метою обізнаності громадян у своїх правах. 
 
В тиждень права (з 10 по 14 грудня) можна звернутися на особистий прийом до начальника Управління – Андрєєвої Тетяни для отримання пояснень і консультацій за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 21-А.

Прийом спеціалістами громадян проводиться щоденно в Центрі надання адміністративних послуг за адресою: м. Чернігів, вул. Рокоссовського 20-А, місце 24.
 
Прес-служба ДАБІ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ДАБІ, «будівельна амністія»