З нового навчального року класи, що вивчають, наприклад, іноземні мови, рекомендували поділити на дві групи. Це рішення з початку обговорили з директорами всіх чернігівських шкіл, а вже остаточно приймали його в педагогічному колективі кожного закладу.
Так, раніше у спеціалізованій школі №2 з поглибленого вивчення іноземних мов при вивченні англійської або ж німецької учнів ділили на три підгрупи. З 1 вересня кількість груп скоротили.
Наталія Слащова, вчителька німецької мови: «Для німецької мови в принципі не змінилося нічого. Зараз ми працюємо на 2 групи. Дітей стало трохи більше, але я не можу сказати, що стало важко працювати».
Кількість годин не змінилась.
Тамара Касаткіна, директор спеціалізованої школи №2: «Це не означає, що зменшується кількість уроків. З 1 по 4 клас так і залишається 3 години, як і було, як в кожній спеціалізованій школі. З 5 по 11 клас – 5 годин на англійську мову і 2 години на німецьку мову».
Тож жодним чином такі нововведення не мають вплинути на якість освіти учнів, запевняють у школі.
Тамара Касаткіна: «Якість освіти це не тільки вчитель і технічні засоби, а це й бажання дітей навчатися. А також підтримка батьків».
В управлінні освіти міської ради кажуть, такі нововведення на часі. Адже утримання у спеціалізованих школах таких підгруп не фінансується із освітянської субвенції.
Василь Білогура, начальник Управління освіти ЧМР: «Цього року формульний розрахунок субвенції не враховує поділ класів на групи. Міністерство освіти, Міністерство фінансів обіцяє доопрацювати формулу і якимось чином передбачити фінансування на поділ класів на групи».
То ж ці витрати лягли на плечі міського бюджету.
Василь Білогура: «В цьому бюджетному році для міста Чернігова не враховано 406,25 ставок педагогічних працівників, а це трошки більше 51 мільйона гривень».
До прикладу, на ремонтні роботи в закладах освіти з міського бюджету витрачено близько 130 мільйонів гривень цього року.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.