GOROD.cn.ua

Якщо річку не чистити, то води в Десні скоро буде по пояс (відео)

Чернігівщина відзначає День річки Десна. Це одна з найбільших річок лівобережної України. Ліва притока Дніпра бере початок у Смоленській області Росії і має довжину 1126 км. В Україні протікає Сумською та Чернігівською областями. Саме на її берегах в літку відпочиває більшість мешканців регіону.



Що буде з річкою в умовах глобального потепління, чи є вірогідність того, що Десна з великих річок згодом перейде в розряд середніх? Це питання наразі залишається відкритим. Кожного літа в районі міського пляжу вона мілішає.

Вадим Потапенко, заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів:
«У Десні спостерігається досить різке зниження рівня води. Це можна пояснити, на мою думку, відсотків на 80 відсутністю опадів. У нас була значно велика кількість снігу, а зараз дощів у нас немає. А річки у нас влітку мають виключно живлення дощове. Якщо немає дощів, то рівень води відповідно понижується».

Швидка течія, перекати – річка активно мандрує. Останні роки розчищення русла фактично не здійснювалось, кажуть в Деснянському управлінні водних ресурсів. Процес замулення та міграції стає все інтенсивнішим.

Раніше, коли на Десні було судноплавство, на ній працювало 5 земснарядів. Нині жодного.

Якщо нічого не робити, води в Десні скоро буде по пояс, пояснює її зневоднення Вадим Потапенко.

«Ми проблему цю розуміємо. В минулому році до обласної ради подано пропозиції до регіональної програми розвитку водного господарства в Чернігівській області, де вказано перелік найбільш небезпечних ділянок, які потребують розчищення. Ці пропозиції депутатами обласної ради розглянуті і схвалені», - каже Вадим Потапенко.

В Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів сподіваються, що на вирішення цієї проблеми знайдуться кошти і роботи з її очищення розпочнуться.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: річка Десна, Вадим Потапенко, «Новий Чернігів»