21 мільйон людей в усьому світі є жертвами примусової праці.
30 липня Всесвітній День протидії торгівлі людьми. Ця дата покликана привернути увагу до проблеми, яка особливо гостро постала в Україні останніми роками.
Основні країни призначення громадян України Російська Федерація, Польща, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати. Найпоширеніші випадки – сексуальна експлуатація жінок та трудова експлуатація, від якої страждають здебільшого чоловіки.
Також останнім часом почастішали випадки втягнення громадян у злочинну діяльність – торгівлю наркотичними речовинами.
За подібні злочини наші громадяни за кордоном отримують дуже великі терміни. Тож людей закликають бути пильними і ретельно перевіряти майбутніх роботодавців.
Ніна Лемеш, директорка департаменту сім’ї, молоді та спорту: «Всього в області, починаючи з 2013 року по сьогоднішній день, статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 36 осіб, з них 18 чоловіків та 18 жінок. У 2017 році відповідний статус отримали 11 постраждалих осіб».
Громадянам, які отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, надається психологічна, юридична та одноразова фінансова допомога. У разі необхідності потерпілих можуть розмістити у спеціальних центрах для тимчасового перебування.
В Україні працює безкоштовна «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми за номером 527.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.