Третій рік триває судова тяганина у справі з квартирою по вул. Бєлова, 37, що у 2013 році через АН «Контактика» придбали батьки для своєї доньки Юлії Юрченко. Нагадаємо, мати дівчини, Валентина Шевченко, купила квартиру для доньки у сусідньому зі своїм під’їзді. При оформленні квартири, інтереси власниці, Валентини Новгородської, що проживає в Італії, по нотаріальній довіреності, представляла її донька, Ксенія Булгаєва. Документ був завіреній нотаріусом Артемом Завалієвим, Та згодом, попередня власниця, Валентина Новгородська, заявила, що не надавала жодної довіреності, а тому квартира була продана за недійсним документом, більше того – навіть подала до суду за підробку документів на власну доньку. Ксенія Булгаєва отримала 6 років за підробку довіреності, а квартиру суд постановив повернути Валентині Новгородській. Витрачені гроші на нерухомість, а це майже 300 тисяч гривень ніхто не повернув. Програвши цивільну справу, Юлія Юрченко продовжує боротьбу у рамках відкритого кримінального провадження.
За час слідства через тиск зі сторони, у Юлії змінилося близько 14 адвокатів, а сама ж дівчина чи не досконало вивчила всі норми кримінального та процесуального права. Потерпіла стверджує, що захисники на певних етапах або відмовлялися співпрацювати, прямо вказуючи на тиск щодо них, або ж саботували справу, не роблячи жодних кроків. Зараз Юлія Юрченко побоюється за життя і здоров’я себе та своїх близьких – у квартиру її матері двічі намагалися проникнути сторонні особи, чим ледь не до смерті налякали сім’ю. Захисту від правоохоронних органів дівчина не очікує, як стверджує потерпіла, з матеріалів справи зникла купа клопотань та диски з записом свідчень нотаріуса.
Вперше за три роки судової тяганини Юлія Юрченко демонструє квартиру, що стала приводом суперечок, і найбільшим розчаруванням для її родини. Двокімнатна квартира на другому поверсі панельного будинку у стадії ремонту: замінена електропроводка, встановлені енергозберігаючі вікна, перероблена каналізація. У кімнаті – дитячі іграшки, частина речей у коробках.
- Ми придбали квартиру у 2013 році, два роки прожили без ремонту, у 2015 вирішили повноцінно все відремонтувати. На етапі ремонту дізналися, що попередня власниця подала в суд, що нібито без її дозволу була продана ця квартира. Як наслідок почалась судова тяганина, тому ремонт залишився на цьому етапі. У 2016 році, Новгородська таки відсудила квартиру. Апеляційний судом договір купівлі-продажу визнано недійсним, довіреність недійсною, а квартиру – повернути Новгородській.
Юлія Юрченко вважає, що вся ситуація з квартирою була попередньо спланована і прорахована власницею квартири, її донькою, агентством нерухомості та самим нотаріусом. Дівчина звинувачує Артема Завалієва у завіренні довіреності без присутності власниці, Валентини Новгородської. Новгородська на момент складення документу була в Італії, а отже дійсно не могла підписати документ у той день, тому справа з відміною операції купівлі-продажу була 100 % виграшною, вважає Юлія. Що Валентина Новгородська стала жертвою доньки, як все зараз фігурує документально, Юлія Юрченко сумнівається, бо дуже багато обставин наводять на протилежну думку. Як доказ, Юлія надає відеозапис, на якому під час судового засідання, Валентина Шевченко, запитує підсудну Булгаєву, чи підписувала та довіреність за матір. Ксенія Булгаєва сперш визнає, що підписувала довіреність вона, та потім починає плутатися у свідченнях, змінювати відповідь, і далі вже переповідає, що у нотаріуса була присутня інша жінка замість матері, яку привів її чоловік.
Довіреність
Юлія Юрченко сподівалася, що дане відео може стати підставою для пред’явлення підозри нотаріусу, написала відповідні звернення, але правоохоронні органи не побачили складу злочину у його діях. Нотаріус визнав себе також жертвою у даній ситуації. Та з такими висновками потерпіла не погоджується, крім того звинувачує правоохоронців у зникненні документів:
- У Чернігівському ВМ ГУНП у Чернігівській області мені навіть не давали ознайомитися з матеріалами справи. Я писала запити, на які мені документально давали погодження на ознайомлення. А по факту, коли приходила, то або слідчий не відповідав, то справу не давали. Побачити документи зі своєї справи я змогла лише тоді, коли вдалося потрапити на особистий прийом до прокурора області Володимира Комашко. Але справжнім шоком для мене стало те, що багато документів з кримінальної справи просто зникли. 6 червня я подала скаргу стосовно бездіяльності органу досудового розслідування, вказала список відсутніх документів у справі. Зникли мої клопотання, а також диски зі свідченнями нотаріуса Завалієва.
Та і події з квартирою на Бєлова, 37 розгортались як в справжньому екшені:
- Ще коли було перше засідання, 13.10.2016, до квартири батьків, намагалися потрапити невідомі люди. У цей день я якраз ночувала у них. Була десята година вечора, горіло світло у кімнатах, тобто не знати, що ми вдома, вони не могли. Швидше за все, просто хотіли налякати нас. Їх було двоє: один намагався відкрити двері, інший стояв на сходах. Я тримала замок, з такою силою, що нігті втиснулись у долоні. Пам’ятаю, в цей момент кричала щосили, а мама голосно викликала поліцію. Після виклику, чоловік відпустив ручку, і обидва без поспіху пішли. Вони сіли спокійно у автомобіль. Я навіть встигла записати: мерседес темно-синього кольору, седан, номер розгледіла частково: «СВ36.5..». Заяву подала до поліції, але до цього часу тиша. І тепер, як виявилось, ця заява загубилась.
- Повторний візит був нещодавно – 27 травня 2018 р. вночі о 03.10. Одного з них мій брат пізнав, це був той же чоловік, що і минулого разу. Однак цього разу, вони вже не були такими необачними, автомобіль, схоже стояв за будинком, бо побігли за будинок. Цілком очевидно, що вони знали про мою попередню заяву, і тому вели себе обережніше – коментує Юлія.
Читайте також:
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Юрченко, Шевченко, Завалієв, Булгаєва, Новгородська, АН «Контактика», Бєлова, квартира, шахрайство