Переможець п'ятого сезону телешоу «Майстер Шеф» Євген Клопотенко вирішив спробувати поліпшити систему харчування в українських школах. З цією метою і завітав до Остерської гімназії, що на Козелеччині. Кулінарний експерт та керівник проекту «Нове шкільне харчування» зустрівся із кухарями гімназії та поділився з ними інформацією про сучасні принципи та можливості здорового харчування, на основі яких скоро з’явиться збірник рецептів для українських шкіл.
«Більшості дітей не подобаються пропоновані страви в шкільних їдальнях, тому діти харчуються бутербродами або снеками з буфетів, що негативно відображається на їхньому здоров'ї, - зауважив зірковий гість. - Моя мета – зробити життя людей кращим. Я реалізовую це через їжу і хочу показати людям, що можна харчуватися смачно і якісно».
Директор Остерської гімназії Ірина Куран, яка переймається не лише навчальним процесом, а й піклується про здорове харчування школярів, запросила Євгена Клопотенка на гостину, знаючи, що кулінарний експерт отримав грант на створення збірки рецептів для харчування в шкільних навчальних закладах.
«Із працівниками їдальні обговорювали, як краще приготувати супи, страви з печінки, які не завжди полюбляють учні, - розповідає Ірина Миколаївна. - Чимало часу приділили секретам приготування каш, щоб вони були не лише корисними, а й смачними. Про урізноманітнення напоїв бесідували. Виявляється на п’ятнадцять гривень таки можна приготувати смачно й ситно. А головне для нас – це здорові обіди, а не перекуси з крамничок чи буфетів».
Шеф-кухар зі столиці також провів зустріч з учнями, яким дав кілька слушних порад з приводу їжі. Діти активно ділилися з гостем своїми спостереженнями та смаковими звичками. Разом склали список улюблених страв.
На думку зіркового гостя, треба реформувати не лише шкільну програму, а й шкільне харчування. Адже діючий сьогодні збірник, за яким готують їжу дітям в школах був виданий ще в 1957 році і дещо корегувався в 1984 і 1991 роках.
«Збірник рецептів розроблявся в повоєнний час, і головними критеріями тих років були калорійність і поживність. Нині є багато способів, аби зробити звичну їжу особливою, щоб діти із задоволенням йшли до їдальні і смакували обіди», - наголосив Євген.
Сніжана Божок, "Чернігівщина" №22 (683) від 31 травня 2018
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.