Сучасний лінійний прискорювач для лікування раку тепер є і в Чернігові
Пятница, 11 Мая 2018 15:29 | Просмотров: 10750 | Обновлено 12 Мая 2018 12:54
Сьогодні в Чернігівському обласному онкологічному диспансері неабияке свято. Ні лікарі, ні чиновники, ні народні депутати, яких зібралось чимало, не приховували свого задоволення від результату роботи за останній рік. Воно й не дивно, адже в обласній лікарні чи не вперше за багато років і незважаючи на ситуацію в країні відкрили новий корпус, нове відділення. Призначення його сьогодні теж досить актуальне – лікування хворих на рак. Новий корпус обладнали
лінійним прискорювачем «Elekta Infinity» та одним з найкращих на сьогодні в Україні
томографів Philips, який орієнтований для діагностики саме онкохворих.
На будівництво і облаштування нового відділення було витрачено 103 мільйони гривень, які збирали всюди, де могли. 40 мільйонів виділили з Державного фонду регіонального розвитку, майже 19 – з обласного бюджету, 10 – з міського бюджету Чернігова і ще більше 4-х мільйонів – виділили місцеві бюджети міст і громад області. 18 мільйонів – субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, яку «вибивали» народні депутати від Чернігівщини (сьогодні вони говорили про це чи не найбільше). Майже 12 мільйонів вдалося зібрати в ході благодійної акції «Промінь надії» - гроші виділяли як підприємці, так і звичайні жителі області, збирали їх навіть в школах. Така згуртованість дала результат і нове відділення відкриває свої двері.
Лінійний прискорювач
Elekta Infinity, для якого по суті і будувався новий корпус, коштував майже 58 мільйонів гривень. Постачальником стала компанія
Bio Sense, яка є офіційним представником компанії-виробника в Україні. За словами
Алли Шептицької, представника компанії, сьогодні подібних прискорювачів в Україні вони встановили вже 10, чернігівський став 8-м.
Сьогодні лінійний прискорювач працює в тестовому режимі, проходить його калібровка і налагодження. За кілька днів до Чернігова мають приїхати лікарі з Європи, що співпрацюють з компанією, які мають навчити чернігівських колег працювати з обладнанням. А вже в червні, якщо все буде добре, лінійний прискорювач почне працювати і лікувати хворих. До речі, як розповіли самі лікарі, вже відомі і імена перших пацієнтів і є навіть черга на лікування.
У чому переваги нового лінійного прискорювача? Як пояснила
Наталія Крічфалушій, завідуюча відділенням променевої терапії, нове обладнання більш безпечне ніж старе, набагато точніше і дозволить лікувати хворих, яких на старому лікувати не могли через загрозу пошкодити здорові ділянки.
Загалом лікування на подібному обладнанні потребує близько 2000 тисяч жителів області на рік. При цьому є значна кількість тих, хто відразу їде на лікування до Києва чи за кордон, в ту ж таки сусідню Білорусь. З новим обладнанням чернігівська лікарня зможе не тільки повернути тих, хто їздить в інші лікарні, але й сама готова приймати пацієнтів з інших областей.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.