Якою могла б стати Алея героїв?
Вторник, 24 Апреля 2018 15:55 | Просмотров: 5130 | Обновлено 27 Апреля 2018 17:28
Минулої п'ятниці в культурно-діловому центрі “Світогляд” молоді чернігівські архітектори —
Ярослав Задорожний,
Максим Запорожець,
Олена Задорожна та
Олексій Купрієнко — презентували власний альтернативний проект реконструкції Алеї героїв. Проект покликаний показати, що для створювати сучасні архітектурні проекти можна і в Чернігові, а для цього треба лише відкрито оголошувати конкурси і давати шанс молоді. Міських чиновників на презентації майже не було, а от дехто з депутатів міської ради подивитись на новий проект прийшов.
Так виглядає альтернативний проект Алеї героїв
Проект дійсно цікавий, несподіваний і, що мабуть найважливіше, сучасний. Навідміну від офіційно затвердженого, який є, по суті, заміною старої плитки, лавок і фонтанів новими — альтернативний проект робився з урахуванням сучасних тенденцій в архітектурі. Як і при презентації попереднього, офіційного проекту, архітектори показали на кого дивились коли планували роботу. Але навідміну від офіційних проектантів, які показали скачані з інтернету окремі картинки лавочок і ліхтарів та говорили “Можна зробити ось так чи так”, цього разу присутні на перзентації побачили парки в містах світу, побачили концепцію того як сьогодні роблять подібні парки.
В своєму проекті молоді архітектори розбили його на три окремі функціональні зони — місце для проведення концертів і розваг біля “Зеленої сцени”, місце для сімейного відпочинку посередниі та місце де можна зібратися на лекції чи читання, наприклад вже знайому чернігівцям “Літеру” біля переходу до Валу. Приділили увагу безпеці, розділивши транзитну, прохідну частину алеї від місць для відпочинку. Зовсім змінили вигляд чсцени, розвернувши її впівоберта до Красної площі, змістили глядацькі місьця і відкрили прохід-проїзд длявелосипедистів. Що ще цікавіше — в новому проекті алея має не рівні межі, а порізані, з нірками і виступами. Такому геометричному стилю всієї алеї відповідає в проекті і плитка. Вцілому, якщо не вдаватись в деталі, це все те ж саме, що і в офіційному проеекті, але в деталях — по іншому зроблено все!
Чи є шанси у нового проекту бути реалізованим? Насправді жодного. Причин цьому відразу кілька: офіційний проект реконструкції Алеї героїв планувалась в одному стилі з алеєю між проспектом Перемоги і Красною плошею та сквером Богдана Хмельницького і навряд чи хтось піде на те, що кардинально щось змінювати; проект вже затверджений і профінансований (можливо вже й плитку замовили?); фонтани вже реконструюють по стаорому проекту і перебудовувати їх чи навіть зв'язувати в єдину концепцію з новим проектом навряд чи хтось буде. Не варто забувати й про те, що щоб погодитись на такі зміни в проекті потрібна небияка сміливість. Залишається лише сподіватися, що хоча б деякі ідеї з запропонованого проекту будуть таки використані.
Під час презентації хлопці наголошували на тому, що місто при подібному будівництві, має перш за все замовляти концепцію і замовляти її у фахівців світового рівня. Звісно це буде дорого, але оригінально і цікаво. Розробити ж проект з урахуваннями всіх ДБНів (державних будівельних норм) можуть і місцеві архітектори. Говорили вони й про те, що давня архітектура має залишатися такою як є, а нові будівлі мають будуватися відповідно до сучасних тенденцій, а не бути копіями старовинних. Тоді й старі будівлі будуть цікавими, й нові стануть символами свого часу. Поки що ж залишається сподіватися, що хоча б в майбутніх проектах міська влада таки дослухатиметься до порад молоді.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.