29 березня, на засіданні чергової сесії Чернігівської міськради, депутати ухвалили низку рішень щодо закладів охорони здоров’я. Зокрема відбулося перетворення Пологового будинку, міських лікарень №1, №2, №3 та №4, дитячих поліклінік №1, №2, міської та дитячої стоматологічної поліклінік у комунальні некомерційні підприємства.
Така реорганізація - один з етапів реалізації медичної реформи. Вона дозволяє закладу автономінізуватися та підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Це обов’язкова умова, оскільки тільки медичні установи, що мають статус комунальних некомерційних підприємств, зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.
Також комунальні підприємства зможуть самостійно розпоряджатися активами та фінансами, формувати кадрову політику, визначати внутрішню організаційну структуру підприємства. Керівник може встановлювати будь-які форми оплати праці співробітників, що визначені законодавством.
Крім того, «нові» лікарні мають право об’єднуватись з іншими задля перерозподілу функцій між ними та оптимізації використання ресурсів (матеріальних, людських та фінансових). А ще наймати за договорами лікарів фізичних осіб -підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію на ведення господарської діяльності з медичної практики.
"Деснянка" №15 (700) від 12 квітня 2018
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.