Сесія міськради в році остання, настрій у депутатів - новорічний
Пятница, 22 Декабря 2017 16:50 | Просмотров: 4369 | Обновлено 27 Декабря 2017 09:32
Очікувалось, що чергове засідання чернігівських депутатів пройде швидко. Питань планувалось всього 16, починати вирішили о 9-й ранку, конфліктних питань і акцій протесту не очікувалося. За невеликим виключенням, а до порядку денного було додано 11 нових питань, так все й вийшло. Новий рік на носі і настрій відповідний.
З самого ранку той самий настрій депутатам піднімав й інформаційний бюлетень “Дістали” з темою номера “Вони повертаються. З Новим роком”. На сторінках — упізнавані обличчя депутатів і громадських діячів, які протягом року критикували дії влади. Тепер кепкували вже з них. Очевидно, що вибори наближаються і подібних бюлетенів зовсім скоро стане значно більше.
Скільки депутатів було в залі зараз вже навряд чи хто скаже. З самого початку зареєструвались 32 народних обранця, за хвилину їх вже було 34, в певні моменти голосували навіть 37. Але доки йшли голосування постйно хтось приходив, хтось йшов. Що поробиш, все ж рання година і скоро новорічні свята...
Першим же рішенням, депутати задовольнили бажання
депутата від “Самопомочі” Вадима Соколюка і проголосували за дострокове припинення його повноважень. Нещодавно він пройшов конкурс і став менеджером чернігівської філії ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”.
“Враховуючи надзвичайну важливість розбуови об'єктивного і незалежного суспіьного мовника в Україні, вбачаю неможливим суміщати посаду депутата міської ради, представника політичної партії з виконанням функцій керівника філії” - зазначено в заяві депутата.
Якщо звернути увагу на зміни в кар'єрах багатьох народних обранців, виявляється, посада депутата є непоганим трампліном для розвитку кар'єри молодих фахівців. Дехто, навіть, знайшовши інше покликання, політику покинув...
Відпустивши колегу чернігівські депутати спробували заслухати звіт керівника Чернігівської місцевої прокуратури Сергія Розинки. Слухали хвилин 10, доки міський голова Владислав Атрошенко не запропонував не чекаючи кінця промови проголосувати, тим більше що всі з ним вже знайомі, а сам звіт — лише формальність.
“У кого є запитання до прокурора?” - перепитав міский очільник. А коли ні в кого таких не виникло, додав, звертаючись вже до Сергія Розинки: “Залишається побажати, щоб і у вас не було запитань до депутатів”.
Майже на чверть, у порівнянні з попереднім рішенням, депутати
збільшили фінансуваня Програми розвитку туризму в Чернігові. Тож наступного року витратять на це більше мільйона гривень. Додаткові кошти підуть на створення та розкрутку туристичного сайту міста з доменним ім'ям visit або travel, на рекламу міста на біг-бордах та сітілайтах та на створення “якісного промо-ролика про Чернігів”. Планують провести і дослідження туристичного ринку міста.
Для поповнення бюджету депутати визначили перелік приміщень, які наступного року хочуть віддати на приватизацію через продаж з аукціону. Більшість з них — це нежитлові приміщення і склади. З 12 запропонованих найбільшим об'єктом є склади, гаражі, адмінбудівля за адресою вулиця Івана Мазепи 114-а, а от найцікавішим — звичано ж, стара двоповерхівка на проспекті Перемоги за номером 108, біля культурно-ділового центру “Світогляд” площею 365 квадратних метрів. Депутати не приховували, що очікують від нового власника (а кандидати на купівлю, судячи з тону розмов, вже є) знесення будівлі і споруддження на її місці нового будинку. Є питання, щоправда, відносно власників частини приміщень у ньому і доля будівлі багато в чому залежатиме й від них також. Місто ж розраховує отримати від приватизації двоповерхівки в центрі близько 4 мільйонів гривень.
Крім названих, як у будь-якого продавця на свята,
є і акційні товари. В даному випадку це 7 приміщень, які продаються за зниженою вартістю. Найбільше з них знаходиться за адресою
Любецька, 34 — тут і адміністративний корпус, і цех, і склад, і майстерня — загалом майже 6 тисяч квадратних метрів. От тільки місту це лише тягар, а продати таке багатств ніяк не виходить вже не один рік...
Ще одне рішення депутатів, яке стосувалося чернігівської нерухомості - “Про знесення аварійних будинків”. Два старі будинки які почали будуватися ще 1916 року (червона цегла, якою обкладений принаймні 36-й будинок, явно сучасна) і які, за словами міського голови, “не є окрасою нашого міста” по вулиці Полуботка за номерами 36 та 36А буде зруйновано. Обидва будинки визнані аварійними ще в 2009 році. 5 квартир у будинку перебувають у приватній власності інвестора, 5 у власності міста. Місцеві мешканці, як вказано у пояснювальній записці, відселені з будинків за рахунок інвестора. “Інвестор, який є власником квартир в зазначених будинках, надає згоду на їх знесення та підтверджує свою згоду зробити це за його рахунок” - зазначено в поясненні до рішення.
Що буде на місці цих будинків — поки що невідомо, вирішуватиме той таки інвестор. Швидше за все, це буде багатоповерхівка, адже місце майже ідельне для елітного будинку — центр міста, річка внизу і безмежні простори міських дахів з верхіх поверхів.
Досить своєрідним продовженням попередніх рішень міської ради, коли всі спортивні школи були передані з підпорядкування управління освіти управлінню спорту, стало “надання у безкоштовне користування спортивних залів, плавальних басейнів, споруд закладів загальної середньої освіти, що тимчасово не використовуються в освітньому процесі, дитячо-юнацьким спортивним школам комунальної та державної форм власності, які функціонують на території міста Чернігова” - як вказано у пояснювавальній записці до рішення. Тобто спочатку спортивні секції відділили від школи і зробили по суті окремим і професійним, а потім той же спорт повернули назад у школи. Місце для професіоналів тепер там точно буде, а для звичайної зарядки знайдеться?
Не обійшлося на поточній сесії і без звільнень. Не встиг ще розтанути сніг, через який втратив свою посаду керівник КП АТП-2528 Леонід Сахневич, як ще одне міське підприємство втратило свого директора. Цього разу залишила свою посаду директор КП “Редакція Чернігівської міської газети “Чернігівські відомості” і редактор власне газети “Чернігівські відомості” Ірина Мокроусова. Підстава — заява власне Ірини Мокроусової від 14 грудня 2017 року і, в той самий час, пункт 8 частини 1 статті 36 Кодексу законів про працю України, який говорить лаконічно - “підстави, передбачені контрактом”.
Газета “Чернігівські відомості” на сьогоднішній день є комунальним підприємством. От тільки конкурси на висвітлення діяльності міської ради вона виграти останніми роками не може. Зважаючи на поступове роздержавлення комунальних ЗМІ в Україні цілком імовірно, що газету місто відправить найближчим часом у вільне плавання. А далі може бути все — як припинення існування газети як такої, так і перехід її “під покровительство” когось із заможних політиків. Поки що ж статус комунального видання вона не втратила.
І яка ж сесія без депутатських звернень до прем'єр-міністра, міністрів і народних депутатів Верховної Ради. Тим більше, що нагадувати столичним чиновникам є про що.
Так, до цього часу, вже більше двох років, майже не рухається справа по передачі “Вузлової лікарні станції Чернігів Південно-Західної залізниці”. Рішення про передачу її у власність міста було прийняте ще в 2016 році, проти до сьогодні не завершено. Чернігівські депутати просять Кабінет міністрів, на розгляді якого ця справа нині, прийняти рішення до кінця року.
Виникли проблеми у міста і з закупівлями. Близько року тому, для ефективнішої роботи в Чернігіві було вирішено проводити закупівлі централізовано. Але на сьогодні, як вказано у зверненні, “Державна казначейська служба України зупинила реєстрацію зобов’язань за процедурами закупівель, проведених Централізованою закупівельною організацією, посилаючись на відсутність встановлених Кабінетом міністрів особливостей створення та діяльності централізованих закупівельних організацій”. Тож і прохання до прем'єр-міністра — прийняти необхідні нормативні акти і врегулювати ситуацію.
І знову про субсидії. Як завжди грошей на сплату за послуги по теплопостачанню і житлово-комунальному обслуговуванню не вистачає, в тому числі і через затримку перерахунку місту субвенції з державного бюджету. Як вказано в зверненні до Президента, Кабінету міністрів, Верховної ради і міністерства фінансів, “просимо Вашого особистого сприяння у вирішенні питання щодо збільшення річного обсягу субвенції на 260,6 млн грн та забезпечити надходження коштів для повного погашення кредиторської заборгованості у сумі 258,3 млн грн.”.
До речі чернігівців, які мають пільги і субсидії 62 відсотки від загальної кількості населення в 300 тисяч чоловік. Ця цифра вказана у тому ж зверненні до столичних чиновників.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.