GOROD.cn.ua

Перший дембель за останні 8 років (відео)

У Чернігівському прикордонному загоні сьогодні відправили по домівках одну із «партій» строковиків, яких призвали півтора роки тому. Декого — навіть із орденами за відмінну службу, декого — із підписаними контрактами.


 
Півтора роки тому до Чернігівського прикордонного загону призвали 180 строковиків, доти прикордонників упродовж восьми років набирали за контрактом. Перша «партія» — з вищою освітою —  відправилась по домівках після року служби. Тепер дембель у 46 хлопців із Харківської, Київської, Сумської і Чернігівської областей. Дехто поїде додому з орденами. Офіцери хвалять строковиків —  кажуть, служили сумлінно і навіть затримували порушників державного кордону.

Євгеній Лобяк, старший солдат: “За сприяння в охороні державного кордону медаль.  — А це означає, що ти один із найкращих в призові, раз нагороду дали? — Ага. Ні разу в санчастині не був, ні зальотів, ні проблем, бездоганне знання військових обов’язків. Ходили в наряди різні — і денні, і патрулі, КПП, стрільби. Кордон цікавий — не знаю, як передати, це відчути треба».
 
Він каже, цікава служба не давала сумувати за домівкою, хоча був там за півтора роки лише 10 днів. Тепер повернеться до своєї цивільної роботи —  в Люботинському вагонному депо в Харківській області.
 
Чверть із цих дембелів підписали контракти і продовжать службу.

Тарас Курило, спеціаліст регіонального центру комплектування Державної прикордонної служби України за місцем дислокації: «Добре, коли людина побула на строковій службі, побачила, що таке служба, і йде на контракт. Чим відрізняється набір на контракт в прикордонну службу — це регіональна специфіка розподілу, тобто людина,  яка проживає в Чернігівській області, буде і служити в межах області».
 
Ще один кар’єрний варіант для цих хлопців — Національна академія Державної прикордонної служби України. Зараз серед її курсантів є випускники Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, для яких зелений берет став здійсненою дитячою мрією, і буде дехто із цих строковиків.

Сергій Головня, викладач Національної академії Державної прикордонної служби України: «11 чоловік вже поступило цього року, з цих строковиків ще 3-є чоловік вступатимуть до Академії».

Тарас Курило, спеціаліст регіонального центру комплектування Державної прикордонної служби України за місцем дислокації: «Контрактники під час навчання в Академії отримують не стипендію, а свою зарплату. Це суттєво — безкоштовне навчання і близько 7 тисяч гривень зарплати».
 
Втім, який би шлях вони не обрали, виконавши свій військовий обов’язок перед Батьківщиною  і українцями,  зі строкової служби вони йдуть, як самі зізнаються, змужнілими. А значить, будуть опорою не тільки для держави, а і для близьких.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дембель, прикордонний загін, «Сівер-центр»