«Чернігів – місто легенд» - саме такий бренд нашого міста. Відтепер є і скульптура з відповідним символом. Її встановили під час святкування Дня міста при вході на Вал на розі вулиць Музейної та Преображенської. Біля неї мають з’явитися квіти і закінчать ремонт тротуару.
Екскурсовод Олег Герасименко каже, ідея з’явилася, бо демонструвати легенди туристам важко, коли немає візуалізації.
Олег Герасименко, автор ідеї проекту: «Клубочок – це відправна точка, тобто клубочок покотився і він веде до іншої скульптури. І так розкривається сама ідея нашого Чернігова, міста легенд. Треба якось виділятись від сусіда. Ми знаємо, що Чернігів історичне та туристичне місце, але ми зазвичай експлуатуємо старовинні будови і ті ідеї, які нам залишили наші предки. А ось зв’язку сучасного з нашою історією майже ніде немає».
Поєднання історії міста і сучасності – ось чого не вистачає у нас, не лише туристам, а й багатьом містянам.
Олег Герасименко: «Чернігів – місто легенд» - багато людей не сприймає цей бренд, тому що вони просто їх не знають. Вони знають 13 гармату, Мотрю Кочубей… і в принципі все. А розповісти про ці легенди мало хто може, тому треба спонукати вчити свою історію, тому що Чернігів це дуже загадкове місто. Крім легенд тут дуже багато цікавого, що не вписується в класичну історіографію».
Тож він подав ідею на пітчинг проектів від Британської Ради, котрі обирали у муніципалітеті наприкінці грудня 2016 року. І переміг. Йому оплатили першу фігуру. Проте ідея на цьому не закінчується.
Нині збирають ідеї, обговорюють їх в групі в «Фейсбуці». Запропонувати свої можна і безпосередньо ініціатору. Він сподівається згодом з’являться і меценати, котрі зможуть вже за готовими проектами замовити місцевим майстрам скульптуру, а потім подарувати її місту і його мешканцям.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Олег Герасименко, туризм, легенди, історія, «Дитинець»