Уже традиционно, по окончании отопительного сезона Правительство меняет порядок предоставления субсидий населению. Не стала исключением и весна 2017. Так, 26 апреля было принято Постановление КМУ “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” № 300. Что же меняется в получении субсидий с 1 мая 2017 года для жителей Чернигова? – в этом вопросе разбирались журналисты сайта.
С 1 мая 2017 года, на основании принятого КМУ Постановления №300 от 26 апреля 2017 года “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” произошло обновление программы предоставления жилищных субсидий для населения. На основании изменений, внесенных вышеназванным Постановлением изменений в целый ряд документов, органы социальной защиты населения проведут переназначения субсидий на следующий год и рассчитают ее размеры на летний период, а с октября – на новый отопительный сезон.
В принципе, органами соцзащиты переоформление субсидий проводится автоматически, но, теперь уже далеко не для всех.
Кому повторно необходимо подавать документы на оформление субсидии
В Постановлении четко определен круг лиц, которые обязаны заново подавать Заявление и Декларацию о доходах.
“Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян”.
Таким образом, документы по-новому должны переоформить:
– те, у кого произошли изменения в составе семьи: кто прописался или выписался;
“Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар — про осіб, які фактично проживають).”
– те, кто арендует помещения;
“Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається за наявності договору найму (оренди) з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди). На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.”
– те, кто хочет получить субсидию на твердое топливо.
Для остальных субсидиантив перерасчет проведут автоматически, без повторного обращения.
Для нетрудоспособных граждан социальная норма будет увеличена
Для пенсионеров, инвалидов, других людей, которые не работают по объективным причинам, Правительство увеличивает социальную норму, по которой предоставляется жилищная субсидия. Так, с 1 мая, если в доме проживает один-два нетрудоспособных человека, социальная норма, по которой им будет считаться размер помощи, увеличивается с 49 кв. м. до 75 кв. м. Таким образом Правительство урегулирует проблему получения субсидий одинокими пенсионерами.
“Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, зазначена норма становить 75 кв. метрів на домогосподарство.”
Отказ от «дармового» счётчика – невыплата субсидии из местного бюджета
Принятым Постановлением №300 Правительство решило простимулировать установку приборов учета в квартирах граждан. Если в конце 2016 года изменениями в Постановление КМУ «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» от 6 августа 2014 года №409 органы местного самоуправления за счет местных бюджетов обязали выплачивать гражданам субсидию на разницу превышающую установленные социальные нормы, то теперь, в случае отказа от установки приборов учета, вышеназванный пункт Постановления №409 не применяется.
“Цей пункт не застосовується до громадян, які відмовилися від встановлення приладів обліку за рахунок місцевих бюджетів або підприємств — виробників/виконавців послуг, що підтверджено документально.”
Напомним, что решением 16 сессии Черниговского городского совета 28 февраля 2017 была утверждена «Программа установки приборов учета горячего и холодного водоснабжения жителям города Чернигова на 2017-2020 годы», реализацией которой занимается КП «Черниговводоканал». Согласно решению сессии, все жители Чернигова, получающие субсидию, имеют право на бесплатную (за счет городского бюджета) установку счетчиков холодной и горячей воды.
Установлены четкие сроки субсидий на отопление
Если раньше субсидия на отопительный сезон назначалась с 1 октября по 30 апреля и пересчитывалась в соответствии с решением органов местного самоуправления или органов исполнительной власти о дате начала и окончания отопительного сезона, то в 2017-2018 годах, для пользователей централизованного отопления остается привязка к соответствующим решениям органов местного самоуправления или органов исполнительной власти, а для тех, у кого индивидуальное отопление, субсидия начисляется с 16 октября по 15 апреля.
“При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.”
Субсидии дачникам за счет местных бюджетов
Многие люди не зарегистрированы, но проживают в садовых домах или дачных кооперативах и оплачивают коммунальные услуги. Ранее такие люди не могли претендовать на субсидию, поскольку не имели там официальной регистрации.
С мая 2017 года по решению Комиссии по вопросам социальной защиты населения, которые действуют при управлениях соцзащиты, такие семьи смогут оформлять субсидию. Она будет финансироваться за счет местных бюджетов.
Субсидии монетизируют. Пока частично
Правительство сделало первый шаг к монетизации субсидий. Правда, шаг этот очень маленький. Сумма монетизации будет соответствовать 100 куб. метрам газа или 150 кВт электроэнергии, для тех домохозяйств, которые используют эти виды энергии для отопления. Остальные суммы неиспользованных субсидий предприятия-поставщики вернут в бюджет.
“Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством — виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.
Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта” на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточногороку підприємствами — виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії.”
Есть долги – нет субсидий
Постановлением вводятся требования о не назначении субсидий при двухмесячной задолженности за оплату коммунальных услуг. Так, если в случае переназначения субсидий социальными службами будет выявлена задолженность в два и более месяца, субсидия не назначается до момента ее погашения или заключения договора реструктуризации. По разъяснению Урядового порталу, данная норма не коснется тех, кто оформляет субсидию впервые. Тем не менее, требование о погашении задолженности в течение года или ее последующей реструктуризации сохраняется и для этих категорий граждан.
“У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.”
Не забудь проинформировать соцзащиту
“Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств — виробників/виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація”.
Таким образом, в течение месяца получатели субсидии должны уведомить органы социальной защиты населения о следующих изменениях:
– состав зарегистрированных в жилье: кто выписался или прописался;
– социального статуса членов семьи: кто уволился или устроился на работу, стал пенсионером;
– об осуществлении единовременной покупки, превышающей 50 000 гривен;
– наборе коммунальных услуг: отказались от централизованного отопления, и перешли на индивидуальное, или наоборот.
“Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається за вимогою органу, що призначив субсидію, або безпосередньо отримувачем, або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах — виробниках/виконавцях житлово-комунальних послуг.”
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Субсидии, льготы, законодательство, соцзащита