Кращий міський голова Чернігова. Принаймні за жодного іншого очільника місто не зазнало настільки кардинальних змін.
Василь Хижняков очолював місто наприкінці 19 ст. Він опікувався освітою, боровся з неграмотністю, активний учасник громадського і культурного життя. Не боявся висловити свою позицію, намагався дійти порозуміння навіть з опонентами – задля блага міста. Його забули за радянських часів. Нині історики надолужують втрачене і видають його історичну спадщину.
У книзі кілька студій Василя Хижнякова. Зокрема, і про створення першого в місті водогону. Як вирішилося, що Чернігів питиме воду не з Десни, а з артезіанських свердловин.
Завдяки програмі підтримки розвитку інформаційної і видавничої сфер ОДА, книга побачила світ. Придбати її не можна, але вона має з’явитися у бібліотеках міста та області. А от електронний варіант доступний на веб-ресурсі обласної адміністрації. Безкоштовно.
Колектив упорядників вже має плани доповнити видання і шукає підтримки.
Місцева науковиця теж працює над спадщиною Василя Хижнякова. Читачі зможуть ознайомитися з його епістолярною спадщиною. Чернігівська старовина буде цікавою тим, хто вивчає історію міста. Одна з частин про Чернігів другої половини 18, першої 19 століть. Її Василь Хижняков написав упорядковуючи архів документів військової думи. Скільки коштувала земля, оренда приміщень та інші процеси врядування у місті більше ніж 100 років тому. Подана мовою оригіналу на підставі сучасних правописних норм із збереженням усіх стилістичних і лексичних особливостей.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Василь Хижняков, мер Чернігова, книга, історія, «Дитинець»