Четверг, 19 Января 2017 15:04 | Просмотров: 4691
На території Ічнянського Національного природного парку черговий випадок браконьєрства. Цього разу нелюди позбавили життя молодого самця благородного оленя. Охорона Національного парку буквально одразу ж затримала браконьєрів по гарячих слідах. Місцеві слідчі порушили кримінальну справу за фактом незаконного полювання. Незважаючи на безпрецедентність злочину, вчиненого на заповідній території, поліція не називає осіб правопорушників. Одначе місцеві активісти запевняють: браконьєрами є військові офіцери однієї з місцевих частин. Активісти побоюються, що правоохоронці можуть спустити справу на гальмах, а браконьєри відбудуться лише адміністративним штрафом.
Туша вбитого благородного оленя
За словами старожилів, ліси Ічнянщини ніколи не входили до ареалу розселення благородних оленів. Відтак, для багатьох стала дивиною поява на території Ічнянського Національного природного парку цього виду диких тварин.
Благородний олень з’явився в лісах Ічнянщини напередодні Нового року.
«Ми дізналися, що олень зайшов на територію парку, побачивши його сліди, – розповідає директор Ічнянського Національного природного парку Олександр Шульга. – Два тижні поспіль наші працівники слідкували за ним. А побачили ми його на початку року. Яким же було приємним наше здивування!».
Одначе оленю не судилося замешкати в лісах парку. Одразу після Різдва тварину вбили. Селяни почули постріли у лісі й зателефонували до дирекції Національного парку. Відомча охорона по гарячих слідах знайшла порушників. На місце злочину викликали поліцію.
За інформацією сектору комунікації поліції Чернігівської області, до відділку поліції зателефонував директор парку і повідомив, що в одному із селищ у сараї розбирають тушу дикої тварини.
«За вказаною адресою негайно прибула слідчо-оперативна група Ічнянського відділення поліції ГУНП у Чернігівській області. В господарській будівлі, яка належить місцевому жителю, кримінальна поліція виявила та вилучила тушу оленя вагою близько 80 кілограмів та зареєстровану двоствольну мисливську рушницю 16 калібру, – йдеться у повідомленні. – Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 248 Кримінального кодексу України (незаконне полювання)».
Незважаючи на резонанс та цинізм, з яким було вчинено злочин, поліція не оприлюднює його деталей та виконавців. Місцеві активісти більш багатослівні.
Активіст Ігор Денисенко
За словами голови громадської організації «Активіст Ічнянщини» Ігоря Денисенка, тушу вбитої тварини знайшли на території військової частини. Браконьєри саме стягували з оленя шкіру.
«Ми знаємо, хто і як позбавив тварину життя, – зізнається активіст. – Це військовослужбовець, офіцер, майор однієї з військових частин. Він зізнався у скоєному, однак вину взяв на себе його батько. Поліція, звісно, з цим погодилася, тож браконьєр, швидше за все, відбудеться адміністративним штрафом. Він заплатить 15 тисяч гривень і залишиться чистим перед законом».
Аби не дати любителю дичини уникнути справедливого покарання, громадські активісти разом із місцевими депутатами думають, яким чином вплинути на сам процес.
«Ми не знаємо, чи це буде моральний осуд, чи ще щось, але цього так просто залишати не можна, – каже Ігор Денисенко. – Я не можу уявити, як у них піднялася рука на тварину, яка зовсім не боїться людей, підпускає їх близько до себе. Наші діти, наше майбутнє покоління має право дивитися на живу природу, а не бачити її по телевізору чи в книгах. Такий шанс у нас з’явився, але хтось вирішив, що це його приватна власність і «розібрався» з оленем, як зі свійською твариною».
Гільза
За інформацією Ігоря Денисенка, поліція вже віддала військовому офіцеру знаряддя злочину – дорогий позашляховик «Nissan Navara», на якому він із спільниками перевозив тушу вбитої тварини.
Самі ж активісти самостійно провели громадське розслідування інциденту і знайшли на місці вбивства оленя гільзу від нарізної зброї. Гільза лежала поблизу дороги, за п’ятсот метрів від села.
«Ми фактично виконали за правоохоронців їхню роботу, – кажуть вони. – Два дні ми провели в лісі з металошукачами і таки знайшли гільзу. Чекаємо від правоохоронців об’єктивного розслідування злочину».
Разом із тим, у серйозність покарання для браконьєрів мало вірить колишній заступник директора Ічнянського Національного природного парку Сергій Гладкевич.
За його словами, за 12 років існування Ічнянського НПП жоден браконьєр серйозно покараний не був. Усі впіймані браконьєри сплачували штрафи через адміністративну відповідальність.
Віталій Назаренко, тижневик «Чернігівщина» №3 (612), фото Ігоря Денисенка
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.