Володимир Гройсман і Лілія Гриневич відвідали Чернігів
Вторник, 17 Января 2017 20:25 | Просмотров: 9315 | Обновлено 24 Января 2017 11:35
Чернігів з робочим візитом відвідали
прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та
міністр освіти і науки Лілія Гриневич. За півдня у місті, вони побували у Чернігівському обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді (журналістів там майже не було, а про те що все таки побував у ліцеї сам прем'єр кілька разів згадав у розмові з представниками ЗМІ), в Чернігвському вищому професійному училищі побутового обслуговування а також вручив ключі від нової техніки підрозділам Державної служби з надзвичайних ситуацій Чернігівського гарнізону.
Журналісти чекали на прибутя прем'єра і міністра в професійному училищі побутового обслуговування. Чекали довго. Перед його прибуттям пройшли “рамку”, показали сумки. Його ж все не було. Вже й жартувати почали, що прем'єр передумав сюди їхати. Але він таки прибув. І відразу почалася метушня — всі купою, охоронці, журналісти, депутати, очільники міста, помічники прем'єра і представники закладу і ще невідомо хто, переходили з класу в клас. Одні дивились що зроблено, другі показували, треті це все знімали і фотографували, четверті намагалися охороняти і підтримувати порядок. Завершили огляд у новому швейному класі, організованому в рамках пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за спеціальністю “Швачка. Кравець. Закрійник” в який було закуплено сучасне швейне обладнання.
Після 6 чи 7 пройдених класів — прес-конференція, на якій Володимир Гройсман виклав своє бачення тих реформ які відбуваються сьогодні в України і поділився планами на наступний рік. Деякі цікаві моменти, на які зверну увагу у своїй пресс-конференції прем'єр-міністр України:
- Що таке малокомплектна школа? Це коли 20 учнів і один викладач, один вчитель, який викладає 5-10 предметів одночасно. Про яку якість освіти ми можемо говорити? Наше завдання, а Чернігівська область особливо чутлива в цьому питанні, щоб у школі, куди ми віддаємо дитину, була якісна освіта, якісний викладацький склад, вчителі. Кошти треба вкладати в дитину, її здоров'я, освіту.
Неефективних шкіл ще дуже багато, хоча місцева влада дуже багато зробила щоб це питання вирішити. І в цьому році робитиме теж.
- Я хотів би, щоб професійно-технічні заклади по цим трьом спеціальностям, які я перераховував, отримали надсучасне обладнання. Для мене це принципово важливо.
За словами Володимира Гройсмана, згідно з планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік передбачено реалізацію пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за трьома професіями - Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування, Швачка, кравець, закрійник.
- Мінімальну заробітну плату деякі критикують. А я вважаю, що це правильний крок. Ми будем вимагати, щоб кожна працююча людина мала не менше 3200 гривень нарахування заробітної плати.
Нам треба зараз розібратися з пенсійною системою і зробити все для того, щоб підвищити пенсії в країні.
- Люди живуть за межею бідності. Наше завдання — знайти всі резерви щоб наповнювати державний бюджет і віддавати кошти людям.
Меморандум з МВФ.
- Мова йде про зміну пенсійної системи, яка призведе до зменшення дефіциту пенсійного фонду. Детінізація, підвищення заробітної плати — ці кроки вже дають можливість його зменшувати.
- Спробували розхитати країну з приводу тарифів. Хитали-хитали, кричали-кричали. Ми розробили масштабну систему підтримки через субсидії, вже всі політикани розуміють, що ця історія не принесе їм успіху і шукають інші речі — завищений пенсійний вік чи щось інше, для того, щоб людей лякати.
Я хочу звернутись до громадян України. Ніколи в житті я як прем'єр-міністр і ми як уряд, не зробимо нічого поганого по відношенню до українських громадян. Кожен наш крок буде пропущений через наше серце і розуміння того, як живе кожен український громадянин. І саме головне, що ми і раніше, і зараз, як уряд країни, будемо абсолютно чесно вести діалог з суспільством. Ми вийдемо і скажемо що ми робимо і для чого.
- За 2, 3, 4, 5 років ви будете свідками позитивних змін в країні. Я бачу цей шлях і вважаю його абсолютно реальним. Звісно нам будуть заважати ззовні, звісно, нам будуть заважати, і найбільше, зсередини країни. Але дорогу осилить той, хто йде. Я збираюся йти до успіху України і українських громадян.
- Я думаю, що коливання гривні курсу гривні носить сезонний характер. Багато було виплат, тиск на курс гривні був збільшений, а ділова активність знижена. Я розмовляв вчора з головою Національного банку і вона мене запевнила в тому, що Нацбанк зробить все аби не допустити спекулятивних коливань і ситуація буде заспокоєна. Валютних резервів України достатньо для того, щоб ситуація була нормальною і курс залишався в прогнозованих межах. Я думаю що ці коливання мають припинитися.
Я бачу що хтось хотів розігнати паніку на цьому тлі зростання долару. Почали прив'язувати це до підвищення мінімальної заробітної плати. Тим експертам, які це роблять і псевдополітиканам, я хотів би сказати: “Подивіться в дзеркало!”. Ми ще не виплатили в січні мінімальну заробітну плату. Вона не могла на курс впливати і не буде цього робити.
- Кошти на підвищення заробітної плати — це кошти, які є в бюджеті. Їх не треба друкувати, їх не треба ніде позичати. Вони є.
Дуже важливо, щоб кожен підприємець, який має свій невеликий бізнес, заплатив своєму працівнику чесну заробітну плату. А вона не може бути меншою за 3200 гривень. Жити добре має не тільки власник бізнесу, а й ті хто працюють і приносять благо цьому бізнесу. Багато підприємців це розуміє, але є й такі, які хочуть щось зхімічити і менше заплатити грошей у вигляді внесків, менше заплатити працівнику.
Закон передбачив дві речі. Перше кожен працюючий має отримувати нарахування заробітної плати не менше 3200 гривень. Друге — відповідальність. Якщо роботодавець не нараховує 3200 — він буде оштрафований. Ці штрафні санкції від 32 тисяч до 320 тисяч гривень.
Я не хочу нікого карати. Я казав про це. Білий бізнес який платить чесну заробітну плату — йому немає чого боятися. Навпаки, я буду його захищати. Завжди. Мені не потрібні штрафні санкції, мені потрібно щоб кожен український громадянин отримував не менше 3200 гривень заробітної плати.
Сьогодні органи державної влади, всі органи місцевої влади наділені функціями контролю. Тому що 60 відсотків податків іде в місцевий бюджет. Чернігівчани які платять прибутковий податок, 60 відсотків цих коштів іде в місцевий бюджет. Це ваші кошти, ви їх заробили. Ще 15 відсотків іде в обласний бюджет і 25 — в державний. У держави є свої зобов'язання — військо, загальнодержавні дороги, зовнішня політика, розвиток економіки і т.д.
- Вчора мені прислали інформацію, що один бізнесмен дуже не задоволений тим. Що требя людям платити 3200. Мені товариш скинув ссилочку — незадоволений 3200, але сам їздить на “Роллс-Ройсі”. Тобто заплатити 3200 людині це багато, а їздити на машині за півмільйона доларів — це нормально.
- Я хотів би, щоб професійно-технічні заклади по цим трьом спеціальностям, які я перераховував, отримали надсучасне обладнання. Для мене це принципово важливо.
За словами Володимира Гройсмана, згідно з планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік передбачено реалізацію пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за трьома професіями: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», «Швачка. Кравець. Закрійник».
- Ми прийняли рішення про те, що перевиконання з чернігівської митниці — 50 відсотків від суми перевиконання — буде направлено в місцевий бюджет. Митники мають краще працювати. За минулий рік, з серпня, зростання сплат на митниці — від 2 мільярдів щомісяця. В грудні ми домоглися зростання в 4 мільярди. Це означає, що ми на 4 мільярди скасували купу корупційних схем, які йшли по кишеням недобросовісних ділків.
- У вас є місцеві кошти, якщо мені не зраджує пам'ять, в бюджеті розвитку 250-260 мільйонів, якась частина з них піде на дороги. Що стосується держави — ми хочемо закумулювати 35 мільярдів гривен на дороги України.
- Ми передали 23500 комп'ютерів майже в 2500 закладів по всій країні. З них трохи більше 500 припали на Чернігів.
- На зустрічі в КПІ я сказав, що студентам тільки диплом не потрібен. Студентам, їхнім батькам, мені як прем'єр-міністру, потрібні їхні знання, які підтверджені якісним дипломом. Мені не потрібна мережа закладів, мені потрібна якісна навчальна база для 100 відсотків молоді, щоб вони отримували якісні знання і навички.
- Сфера охорони здоров'я, закупівля ліків, інші програми, була тотально корумпована. Треба, щоб в міністерстві були абсолютно чесні люди, які здатні відкрито і чесно звітувати про кожну гривню, яку Україна витрачає на охорону здоров'я.
Запланована закупівля ліків у міжнародних організацій на 5 мільярдів 900 мільйонів — потрібно щоб кожна гривня була використана ефективно, публічно і відкрито.
- Що я хочу отримати від змін у медицині. Перше - я хочу отримати в кожен медичний заклад якісні ліки і по справедливій ціні. Друге - я хочу домогтись в лютому, березні чесних цін на ліки в аптеках. Уряд прийняв всі необхідні рішення для того щоб по певним категоріям ліків відбулося зниження ціни. Третє — я хочу щоб з 1 квітня запрацювала повноцінна система компенсації вартості ліків для хронічно хворих людей. Я хочу щоб ми створили в Україні, а на ці цілі ми передбачили 150 мільйонів, повноцінні кардіоцентри, купили спеціальне обланання щоб рятувати людей від інфарктів різної складності. Я хочу щоб ми змінили систему фінансування в охороні здоров'я, щоб ми не стіни фінансували, а якісну медичну послугу для конкретного громадянина. В цій послузі мають бути ціна і вартість послуги лікаря, який буде отримувати свою заробітну плату залежно від кількості і якості наданої послуги.
Після пресс-конференції в актовій залі відбулась зустріч прем'єра з колективом училища. А далі — на проспект Перемоги 190, до МНСників.
За рахунок державного бюджету Управлінням ДСНС України в області отримано 4 пожежні автоцистерни вартістю більше 15 мільйонів гривень і оперативно-піротехнічну машину за 738 тисяч гривень. Ключі від цієї техніки і передав рятувальникам прем'єр-міністр. Але перед тим він подякував їм за роботу і порадував підвищенням заробітної плати на 2 тисячі гривень:
- Цілодобово ви на варті і готові завжди рятувати людину у будь-яких складних умовах. Ми під час формування бюджету проаналізували систему виплат заробітних плат рятівникам і побачили там величезну несправедливість. Ми прийняли рішення що кожен з вас має отримувати підвищену заробітну плату вже з січня і протягом всього 2017 року. Підвищену не менше ніж на 2 тисячі гривень.
Наше завдання — дати вам якісну заробітну плату яку ви по праву заробили, якісно забезпечити вас технічно, дати можливість отримувати найкраще обладнання, техніку, засоби захисту, для того щоб ви могли ефективно допомагати людям і саме головне залишатись живими і неушкодженими.
Олександр Малаш
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.